Analýza kvality spracovania Tesly Model Y pred jej úplným rozobratím

2

Jeden z najuznávanejších odborníkov na automobilový priemysel, Sandy Munro, ktorého spoločnosť pomáha už desaťročia automobilkám zefektívňovať „produkčný dizajn“ vozidiel, sa pozrel na kvalitu spracovania Tesly Model Y. To však nebude všetko. Novinku od Tesly totiž v rámci reverzného inžinierstva kompletne rozoberie a preskúma.

Sandy Munro pred pár rokmi pri prvom kontakte s Teslou Model 3, v rámci ktorého skúmal najmä kvalitu spracovania, vtedajšiu novinku Tesly rozhodne nepochválil. Podľa neho totiž úrovňou spracovania pripomínala modely značky Kia z 90. rokov. Potom si však Model 3 získal Munrovo srdce svojimi jazdnými vlastnosťami.

Pre istotu dodávame, že Sandy Munro testoval jedno z prvých zákazníckych vozidiel, pričom je známe, že tie trpeli nízkou kvalitou spracovania kvôli nevyladenej výrobe. Model 3 tiež kompletne rozobral, pričom hlavným záverom reverzného inžinierstva bolo, že má veľmi efektívny „produkčný dizajn“, vďaka čomu ide o vozidlo s najvyššou maržou na trhu.

A rovnaká hĺbková analýza čaká aj čerstvú novinku Tesla Model Y, ktorej dodávky začali cca pred 2 týždňami. Munro avizuje, že sa chce so svojím tímom zamerať hlavne na batériu, elektromotory, invertor/konvertor systém a káblové zväzky.

Ešte predtým však Munro zanalyzoval kvalitu na úrovni továrenského zostavenia a spracovania dielov karosérie. Prekontroloval napríklad predné dvere, pričom zistil, že sú identické zo všetkých uhlov, ktoré meral. V oblasti prahu dverí pritom nameral len maličký „rozpor“ v podobe 1 mm.

Vďaka tomu pochválil spoločnosť Tesla za obrovské zlepšenie kvality spracovania v porovnaní s Modelom 3 skorej výroby. Ďalšiu Munrovu pochvalu si vyslúžili medzery v oblasti svetlometov, kde nameral „perfektné“ 4-milimetrové medzery po oboch stranách.

„Celkovo to nie je zlé“

Munro však Tesle poradil, aby „zapracovala“ na niektorých iných „medzerách“ dielov karosérie. Dodal pritom, že si je istý, že Tesla tieto veci doladí, pričom to „celkovo nie je zlé“ a na produkt v rannom produkčnom štádiu je na tom Model Y „celkom dobre“. Takže v porovnaní s Munrovým hodnotením Modelu 3 z prvotnej „várky“ ide určite o výrazné „medzi-modelové“ zlepšenie.

Po vyladení výroby by tak mohla byť Tesla Model Y v tomto smere možno aj bezchybným autom. A to je dobrá správa najmä pre detailistov či motoristov zvyknutých na prémiové značky. Podstatnejšie sú však úplne iné veci, preto sme veľmi zvedaví, ako dopadne Tesla Model Y po stránke reverzného inžinierstva.

 Zdroj: Teslarati, titulná fotografia: Munro Live/Youtube

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Ako sa nocuje v Tesle Model Y so zapnutým kempingovým režimom?
Zlepšila Tesla výrobnú kvalitu Modelu 3? Ako sú na tom najnovšie kusy?
Tesla Model Y vs. Tesla Model 3: Porovnanie, hlavné rozdiely

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

  1. Ak to bolo myslené ako 1.apríl tak super. Zatial na iných Moto stránkach :

    …utoforum.cz/predstaveni/expert-prozkoumal-nejnovejsi-teslu-nasel-nedostatky-ve-zpracovani-i-zcela-chybejici-dil…

    Aj tak by som ju chcel 🙂

Pridajte komentár