Modernizovaná Tesla Model Y „Juniper“ zrejme na prvých špionážnych záberoch

2

Všetko nasvedčuje tomu, že elektrický bestseller Tesla Model Y pôjde v šľapajach zásadne zmodernizovaného Modelu 3 „Highland“. Dôkazom môžu byť aj aktuálne fotografie, na ktorých je zrejme nová Tesla Model Y „Juniper“.

Tesla Model 3 sa minulý rok dočkala modernizácia, vďaka ktorej je to podľa mnohých úplne nové vozidlo. Keďže ide o súrodenca Modelu Y, modernizácia v podobnom, ak nie rovnakom duchu sa očakáva aj v prípade mladšieho crossoveru.

Prvé súvisiace informacie sa objavili už v marci minulého roku. Agentúra Reuters vtedy informovala, že podľa nemenovaných zdrojov Tesla pracuje na modernizovanom Modeli Y, a to v rámci projektu „Juniper“. Zdroje pritom uviedli, že Tesla Model Y Juniper sa dostane do výroby v októbri tohto roka.

Pár dní pred koncom minulého roka zas Bloomberg priniesol správu, ktorá naznačovala, že Tesla urýchľuje produkčné plány „nového“ Modelu Y. Nemenované zdroje mali uviesť, že Tesla pripravuje zavedenie Modelu Y Juniper do výroby v čínskom závode Giga Shanghai. A to v polovici tohto roka.

Zrejme prvé fotografie „Junipera“

Aktuálne sa zdá, že predprodukčné testovacie vozidlá sa nachádzajú minimálne v USA a Číne. Najskôr Jeff Roberts zverejnil fotografiu so starostlivo zabalenými vozidlami, ktoré mali byť vypravené z Giga Texas. Zdá sa pritom, že ide o Model Y. A keďže Tesla bežne svoje vozidlá takto „neskrýva“, je možné, že na fotografiách sa nachádza Tesla Model Y Juniper, ktorá sa samozrejme bude vyrábať aj v USA.

Ešte zaujímavejšiu fotografiu nedávno zverejnil portál CocheSpias. Ak nejde o podvrh, tak na nej s najväčšou pravdepodobnosťou vidíme modernizovanú Tesla Model Y. Vozidlo z fotografie (ktorá zrejme pochádza z Číny) má zdá sa rovnaké či veľmi podobné zadné svetlá, aerodynamické kryty kolies, zadný difúzor či „nápis“ Tesla (namiesto bežne používaného znaku) ako modernizovaný Model 3 „Highland“.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa CocheSpias (@cochespias1)


Všetko teda nasvedčuje tomu, že Tesla Model Y „Juniper“ sa pripravuje na zavedenie do sériovej výroby a na trh.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Prekvapenie: Tesla zmodernizovala Model Y MIC. Nie je to však „Juniper“
Možná podoba „faceliftovanej“ Tesly Model Y | Rendery od LaMianDesign
Tesla Model 3 „2024“: Väčšina výrobcov by ju označila za nové auto, píše Autoexpress po otestovaní
ODBER NOVINIEK

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

  1. Som velmi zvedavy ake predaje budu do oktobra, kedze zrejme kazdy kto uvazuje o kupe Y pocka na juniper, hlavne na ceny skladoviek, ktore mozu byt veeelmi zaujimave.

  2. Ja som v pohode! Napriek všetkým sľubom a prísľubom, prenechám prvé skúsenosti s novými TESLAMI zatiaľ na „iných“! …..
    To som ale vyčúraný, že! 🙂 ……..

Pridajte komentár