Vynovená Tesla Model Y „Juniper“ sa má chystať na výrobu v Giga Shanghai

2

Elektrický a možno aj celkový automobilový bestseller za tento rok, Tesla Model Y, sa s najväčšou pravdepodobnosťou dočká zásadnej modernizácie po vzore Modelu 3 „Highland“. A aktuálne Bloomberg prináša nové súvisiace správy.

Zásadne modernizovaná Tesla Model 3 prezývaná „Highland“ sa dostala do ponuky v septembri tohto roku, pričom napr. Autoexpress ju po teste označil za v podstate nové auto. A rovnaká či podobná modernizácia sa očakáva aj v prípade súrodeneckého modelu Tesla Model Y.

Už v marci agentúra Reuters na základe „nemenovaných zdrojov“ informovala, že Tesla pracuje na modernizácii Modelu Y v rámci projektu nazvaného „Juniper“. Zdroje pritom mali uviesť, že modernizácia sa dotkne interiéru aj exteriéru („facelift„), že Tesla už rokuje s dodávateľmi ohľadom nových komponentov a že vynovená Tesla Model Y Juniper sa dostane do výroby v októbri budúceho roka.

Novinky

Aktuálne Bloomberg na základe nemenovaných „ľudí oboznámených s touto záležitosťou“ informuje, že Tesla sa pripravuje na uvedenie modernizovaného Modelu Y do výroby v čínskej továrni Giga Shanghai. Tesla má pritom aktuálne vykonávať prípravné práce. A počas novoročných sviatkov sa má cca na týždeň pozastaviť výroba v súvisiacej časti závodu, aby prebehla čiastočná modernizácia v rámci produkčných aspektov.

To však samozrejme nebude všetko a pred spustením sériovej výroby elektromobilu Tesla Model Y Juniper, ktorá údajne „môže“ začať v polovici budúceho roka, bude podľa zdrojov Bloombergu potrebné vykonať ďalšie úpravy.

Na základe aktuálnej správy sa teda môže zdať, že Tesla sa snaží urýchliť zavedenie modernizovaného Modelu Y do sériovej výroby, keďže iné neoficiálne zdroje ešte v marci avizovali spustenie produkcie na október. Je pritom pochopiteľné, že Tesla bude chcieť dostať „Juniper“ na trh čo najskôr, aby eliminovala možné väčšie výpadky predajov z dôvodu čakania zákazníkov na modernizovaný model.

A ako by mohla modernizovaná Tesla Model Y „Juniper“ vyzerať na základe Modelu 3 Highland, sa snaží ukázať „automobilový dizajnér“, ktorý má na Twitteri/X účet @LaMianDesign.

Zdroj titulného ilustračného obrázku: @LaMianDesign / Twitter

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Čínske automobilky sú hlavnou konkurenciou, nie Toyota či GM, hovorí šéf Fordu
Tesla vraj zatiaľ nemá žiadnu konkurenciu a keď príde, tak z Číny, tvrdí Sandy Munro
Čínsky BYD chce ovládnuť európsky trh s elektromobilmi a oznámil továreň v Maďarsku
ODBER NOVINIEK

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

  1. Život je taký, ani preslávená TESLA to nemá na ružiach ustlané, a musí sa snažiť, inak stratí krok a dych! 🙂 Ale to je nevyhnutné. Kedy však naberú lepší krok, dych a smer aj naši európski „filištínski“ výrobcovia?! ……

  2. Ocakaval som to skor, nejak naraz spolu s m3 highland, kedze predpokladam ze zasa budu mat vela dielov spolocnych. Som zvedavy na predaje v roku 2024, kedze nove modely nebudu v zlave a v US sa zrejme zrusi dotacia na teslu kvoli cinskej baterii a v nemecku kvoli krize zrusia dotacie na elektromobily coskoro.

Pridajte komentár