Spozorovaná bola maskovaná Tesla Model Y. Zrejme ide o „Juniper“

6

Je v podstate isté, že Tesla chystá zásadnú modernizáciu svojho bestselleru Tesla Model Y. Po vzore súrodenca Model 3 „Highland“ sa pritom očakávajú významné zmeny. A aktuálne bol zaznamenaný maskovaný Model Y, čo naznačuje, že Tesla testuje prototypy „Juniper“ na bežných cestách.

Tesla Model Y sa vyrába od roku 2020, pričom za minulý rok sa tento model stal najpredávanejším automobilom na svete bez ohľadu na druh pohonu. A aj keď Tesla svoje elektromobily vylepšuje priebežne, občas vykoná aj veľkú modernizáciu. Tak ako napr. minulý rok v prípade Modelu 3, ktorý viacerí recenzenti po modernizácii označili za v podstate nové auto.

Logicky sa pritom očakáva modernizácia Modelu Y v podobnom, ak nie rovnakom duchu. Zmienky o tom, že Tesla chystá modernizáciu svojho bestselleru sa objavili ešte v marci 2023, pričom modernizačný projekt sa má volať Juniper. Z tohto dôvodu sa očakávaná novinka zvykne nazývať Tesla Model Y Juniper.

Maskovaný model z Kalifornie

A zdá sa, že „Juniper“ sa pomaly začína stávať realitou. Ďalším dôkazom môže byť aktuálna fotografia od používateľa siete RedditJacklJack, ktorá bola zaznamenaná v Kalifornii, kde má Tesla okrem iného dizajnérske štúdio.

Possible New Model Y sighting
byu/JacklJack inTeslaModelY

Maskovaná predná a zadná časť vozidla naznačujú facelift v duchu Modelu 3 Highland, ktorý dostal v rámci exteriéru nové predné a zadné svetlá aj nárazníky. To by mohol potvrdzovať aj údajný špionážny záber zo začiatku tohto roka, ktorý zrejme pochádza z Číny. Jeho pravosť však nemožno overiť.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa CocheSpias (@cochespias1)

Začiatkom minulého roka sa tiež objavila fotografia dvoch starostlivo zabalených vozidiel, ktoré mali byť vypravené z Giga Texas. Mohlo ísť pritom o chystanú novinku Tesla Model Y Juniper, ak nie ďalší nový pripravovaný model – dlho očakávaný menší a cenovo dostupnejší crossover, ktorý sa zvykne označovať ako Tesla Model 2.

Kedy sa dočkáme?

Prvé neoficiálne správy hovorili o tom, že „nová“ Tesla Model Y Juniper sa dostane do výroby v Giga Shanghai v októbri, resp. polovici tohto roka.  Následne sa objavila údajná správa, ktorú mala Tesla poslať svojim predajcom v S. Amerike a v ktorej sa uvádza, že tento rok sa Tesla Model Y nedočká „refreshu“.

To však stále nevylučovalo tohtoročný príchod novinky na čínsky a európsky trh, keďže modernizovaný Model 3 prišiel na tieto trhy podstatne skôr ako do S. Ameriky. Tieto nádeje však Elon Musk zrejme zabil minulý mesiac, kedy uviedol, že tento rok sa Tesla Model Y nedočká „refreshu“. Takže ak nejde len o „hru“ s cieľom podnietiť nedočkavcov, aby si kúpili Model Y čo najskôr a nečakali na modernizovaný model, tak sa „Junipera“ dočkáme najskôr začiatkom budúceho roka.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Možná podoba „faceliftovanej“ Tesly Model Y | Rendery od LaMianDesign
Tesla uviedla na trh Model Y s top dojazdom. Známa je aj slovenská cena
Tesla Model 3 „2024“: Väčšina výrobcov by ju označila za nové auto, píše Autoexpress po otestovaní
ODBER NOVINIEK

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

6 komentárov

  • Je to super auto ale ked si raz zvykneš na vzduchovy podvozok, tak ti chýba ako mne. Keby bola aspon možnost si ho tam priplatiť, tak ine auto už nechcem

   • Kúp si nafukovačku! Stačí aj koleso pod zadok! 🙂

    P.S. Práve pred chvíľou som rozmýšľal o Teslách ako takých. Pripomínajú mi detské bábiky, ktoré sú tak trochu sterilné! Nemajú všetky „ľudské prvky“. Tiež im niečo oproti autám od klasických výrobcov chýba. Jednak v dizajne kabíny, ale aj v niektorých jazdných prvkoch.

 1. Ešte raz.

  Menšia o 10 až 15% to je skôr M – médium. Mini to by bolo tak až o 30%. Dal by som tomu označenie S – small. 🙂

Pridajte komentár