Možná podoba „faceliftovanej“ Tesly Model Y | Rendery od LaMianDesign

4

Je pravdepodobné, že modernizácie sa po Modeli 3 dočká aj jeho crossover súrodenec Tesla Model Y. Očakávať sa pritom dá aj facelift. A čo by mohol tento facelift priniesť, ukázal dizajnér „LaMianDesign„, ktorý vychádzal zo vzhľadu vynoveného Modelu 3.

Zjednodušene sa dá Tesla Model Y považovať za praktickejšiu crossover verziu Modelu 3. Tá prišla na trh cca 3 roky po svojom súrodencovi s karosériou typu sedan. A keďže Tesla Model 3 pred pár dňami prešla zásadnou modernizáciou, očakáva sa, že tej sa dočká aj Model Y.

Tesla má modernizovať Model Y v rámci projektu „Juniper“

Spomínaný pomerne logický predpoklad môže podporovať aj neoficiálna správa od Reuters z marca. Podľa nej Tesla pracuje na modernizácii Modelu Y v rámci projektu s názvom „Juniper“. Modernizácia má pritom priniesť zmeny, ktoré sa týkajú exteriéru aj interiéru.

Spoločnosť Elona Muska už mala rokovať so svojimi dodávateľmi ohľadom nových exteriérových a interiérových komponentov. A podľa „nemenovaných zdrojov“ Reuters by sa „faceliftovaná“ Tesla Model Y mala dostať do výroby v októbri budúceho roka.

Každopádne, ak Tesla naozaj chystá modernizáciu svojho napredávanejšieho elektromobilu, je v jej najlepšom záujme, aby priniesla vynovený model na trh čo najskôr. Mnohí z tých, čo uvažujú o kúpe Modelu Y a nepotrebujú nové vozidlo akútne, môžu totiž kúpu odložiť s tým, že počkajú na modernizovaný model.

A ako by mohla modernizovaná/faceliftovaná Tesla Model Y „Juniper“ vyzerať na základe faceliftu Modelu 3, sa snaží ukázať „automobilový dizajnér“, ktorý má na Twitteri/X účet @LaMianDesign.

Dá sa tiež predpokladať, že modernizovaná Tesla Model Y neprejde len dizajnovými zmenami exteriéru, ale tak ako vynovený Model 3 sa dočká napr. úplne nového interiéru, vylepšeného jazdného komfortu, lepšej aerodynamiky, vyššieho dojazdu, nového spôsobu ovládania či novej výbavy. Nuž, uvidíme.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Prelom? Elektromobil sa zrejme stal najpredávanejším autom na svete – prvýkrát v histórii
Tesla predstavila „nový“ Model 3! Čo všetko vieme?
Najlacnejšia Tesla Model Y vyrábaná v Európe sa nabíja rýchlejšie ako tá z Číny, naznačuje nabíjacia krivka
ODBER NOVINIEK

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

4 komentáre

  1. Ja mám problém kúpiť si TESLU! Keď som už-už skoro rozhodnutý, príde správa, že Tesla chystá facelift! Tak ja neviem! Asi ešte počkám! 🙂

Pridajte komentár