Európska Tesla Model Y prinesie „radikálny redizajn konštruovania áut“

2

Elon Musk navštívil rozostavanú nemeckú továreň Tesly, pričom v rámci spontánneho rozhovoru uviedol viacero zaujímavostí. Tie sa týkajú aj očakávanej európskej verzie crossoveru Tesla Model Y.

Z Muskových slov vyplynulo, že európsky závod Tesla „Giga Berlin“ by mal byť ich zatiaľ najpokročilejším. Okrem iného aj vďaka najmodernejšej lakovni na svete. Aktuálne šéf Tesly v tejto súvislosti priznal, že elektromobily, ktoré vyjdu z nemeckej továrne, budú mať pravdepodobne kvalitnejší lak ako tie z USA.

Giga Berlin má podľa Muska priniesť množstvo inovácií. O niektorých z nich bude reč aj na blížiacom sa Tesla Battery Day, ktorý prebehne 22. septembra. Aktuálne pritom spomenul, že v rámci Tesly Model Y sa dočkáme „radikálneho redizajnu základnej technológie výroby automobilu“.

A dodal, že po prvýkrát dôjde k „transformácii základného konštrukčného riešenia automobilu“, pričom má ísť o „dosť veľkú vec“.

„Rýchla výstavba v záujme klímy“

Šéf Tesly sa tiež nechal počuť, že továreň Giga Berlin a iné musia postaviť čo najrýchlejšie, a to v záujme klímy. Podľa neho je síce dobré, že niektoré spoločnosti ako Volkswagen „to“ berú vážne, ale iba veľmi malé percento automobilov, ktoré sa vyrábajú, sú elektrické.

Elon Musk tiež potvrdil, že v Nemecku bude Tesla produkovať aj batériové články. Tie by pritom mali putovať aj do stacionárnych úložísk energie.

Podľa Muska sú pre udržateľnú energetickú budúcnosť nevyhnutné 3 elementy. A to výroba energie, skladovanie energie a elektrická doprava, vrátane elektrických automobilov a neskôr aj elektrických lietadiel. To teoreticky naznačuje, že v budúcnosti by sa mohli Muskove spoločnosti Tesla a SpaceX pustiť aj do lietadiel. Elon Musk pritom už pomerne dlhú dobu spomína, že pracuje na vlastnom návrhu elektrického lietadla.

„Je ironické, že všetko pôjde na elektrický prúd, s výnimkou rakiet,“ dodáva šéf Tesly. Tým zrejme narážal na svoju aerokozmickú spoločnosť SpaceX, ktorá sa okrem iného venuje výrobe vesmírnych rakiet a lodí, pričom s nimi lieta do kozmu.

Zdroje: Tobias Lindh via Teslarati; titulná ilustračná fotografia: Steve Jurvetson/Flickr

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla Model Y dostane karosériu inšpirovanú hračkárskym autíčkom, hovorí Musk
Test spotreby a dojazdu Tesiel Model Y, 3, S a X pri diaľničnej rýchlosti
Tesla zrejme prinesie svoje lacnejšie poisťovacie služby aj do Európy

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

Pridajte komentár