Nové „fámy“ ohľadom dovozu Tesly Model Y MIC pre európskych zákazníkov

4

Objavili sa nové neoficiálne správy ohľadom dovozu v Číne vyrábaného crossoveru Tesla Model Y „MIC“ na európsky trh. Ak sa to potvrdí, bude to mať zrejme súvis s oneskorením spustenia výroby tohto modelu v nemeckej tovární Tesly, ktorá je stále vo výstavbe.

Elektrický sedan Tesla Model 3 má úspech de facto po celom svete, vrátane Európy, kde sedany už dlhé roky strácajú na popularite. Preto sa dá predpokladať, že na starom kontinente je o crossover Model Y ešte väčší záujem, nakoľko stúpa záujem Európanov o tento typ vozidiel.

Mnohí tak čakajú na nový elektromobil od Tesly, ktorého sa už tradične dočkajú neskôr ako domáci americkí zákazníci, ale aj ako tí čínski, nakoľko Tesla Model Y sa v rámci čínskeho trhu začala dodávať začiatkom roka, pričom v máji prvýkrát prekonala predaje Modelu 3. A to je Čína jednou z posledných „bášt“ sedanov.

Dočkajú sa prví Európania už v júli?

Už v minulosti sa objavili neoficiálne informácie, že Tesla začne dodávať Model Y „MIC“ (Made in China) do Európy, doteraz sa tak ale nestalo. Aktuálne však túto tému otvoril Troy Teslike, ktorý je známy aj svojimi pomerne presnými kvartálnymi odhadmi dodávok vozidiel Tesla, upozorňuje Sawyer Merritt.

Ten na svojom platenom kanáli uviedol, že podľa jeho zdrojov (tie však nespresnil) Tesla začne Model Y MIC vyvážať do Európy začiatkom 3. štvrťroka. Tzn., že teoreticky sa tak môže stať už budúci mesiac. Dôvodom má byť veľké množstvo nevybavených európskych objednávok a určité oneskorenia v rámci európskej továrne.

Toto obdobie spustenia dovozu by pritom dávalo zmysel, nakoľko Tesla pôvodne sľubovala spustenie výroby Modelu Y pre Európu v polovici roka a zároveň sa má v 3. kvartáli značne zvýšiť produkcia Tesly Model Y v Číne.

Troy taktiež uvádza, že kvalita zostavenia Modelu Y v Giga Shanghai je mimoriadne vysoká pri miere chybovosti 3 %, čo má byť veľmi dobrá hodnota v rámci automobilového priemyslu. Cieľom má byť pritom zlepšenie na 2 %. Dozvedeli sme sa tiež, že nová Tesla Model S Plaid sa začne exportovať do Európy v októbri, a to samozrejme z USA.

Na záver pre istotu dodávame, že ide o neoficiálne a Teslou nepotvrdené informácie, ktoré treba brať s rezervou. Je tu však zrejme istá nádej, že prví európski zákazníci by sa svojho Modelu Y mohli dočkať skôr, ako sa zdalo na základe nedávnych správ o oneskorení spustenia výroby v nemeckej továrni spoločnosti Tesla.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla Model Y vyrábaná v Číne bude stáť oveľa menej. Príde aj do Európy?
V Európe vyrábaná Tesla Model Y bude vybavená novou štrukturálnou batériou
Najlacnejšia Tesla Model Y sa stáva „podpultovou“ + náznak „offroad“ verzie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

4 komentáre

 1. Asi to dopadne tak, že americká Tesla S a X bude oproti čínskej Y vysoko kazový model. Veľmi ma bude zaujímať chybovosť nemeckej vs čínskej Y. Či to ešte Nemci dokážu robiť kvalitnejšie…
  Lakovňu však majú papierovo lepšiu.

  • Záleží na tom, kto bude v tej fabrike pracovať. Pracujem v Nemecku už dosť dlho a viem o čom to je.
   Ak to budú echt Nemci – je to jednoznačné. Nemci majú tú kvalitu „v krvi“.
   Ale ak tam budú pracovať utečenci, ktorí sú absolútne technické antitalenty a neovládajú jazyk, tak spánombohom kvalita!
   Snáď si to manažéri ustrážia…

  • Európa sa s pribúdajúcim počtom migrantov, ich vlastnosťami a schopnosťami pomaly mení! Oni väčšinou neprichádzajú za tvrdou poctivou prácou a zárobkom, ale za vidinou niekym sľúbeného blahobytu. Také sú potom aj ich výkony, a na výrobných linkách všetkých fabrík ich stále pribúda ….. Na čínskych výrobných linkách zatiaľ tento druh migrantov asi nestretneme!

Pridajte komentár