Dlho očakávaná Tesla Model Y dorazila do Európy, uvádza manažér spoločnosti Tesla

0

Elektrický crossover strednej triedy Tesla Model Y má predpoklady stať sa najúspešnejším modelom kalifornskej spoločnosti spomedzi jej doterajších vozidiel. No a zdá sa, že už konečne dorazil do Európy, pričom prví európski zákazníci by si mali svoje vozidlá prevziať ešte tento mesiac.

Podľa pôvodných plánov mali byť spustené dodávky Tesly Model Y na európsky trh po odštartovaní výroby tohto modelu v nemeckej továrni „Giga Berlin“. Produkcia pritom mala započať v polovici tohto roka, čo sa však nestalo, nakoľko továreň mešká.

Tesla počas nedávnej prezentácie hospodárskych výsledkov uviedla, že v rámci pripravovanej továrne v Nemecku pokračuje v testoch vybavenia. Možný termín spustenia výroby však neuviedla. Na základe predchádzajúcich správ sa však zdá, že by sa tak mohlo stať ešte tento rok.

Tesla na vzniknutú situáciu zareagovala zmenou pôvodného plánu a spočiatku bude Európu zásobovať vozidlami vyrobenými v čínskom závode Giga Shanghai. Z Číny sa pritom na starý kontinent dováža minimálne základná verzia Modelu 3.

Tesla začala pred mesiacom rozposielať prvým európskym držiteľom rezervácií na jej najnovší elektromobil Model Y e-maily, v ktorých informuje, že dodávky plánuje spustiť v auguste. No a aktuálne sa zdá, že sa tak naozaj stane.

Vraj je už tu

Key account manažér Tesly Daniel Riek pred pár dňami uviedol, že Tesla Model Y dorazila do Európy, upozorňuje Teslarati. A nemalo by ísť len o predvádzacie vozidlá. Niektorí držitelia rezervácií, napríklad aj zákazník zo Švajčiarska, totiž uvádzajú, že svoje vozidlo si majú prebrať koncom augusta.

Objavili sa tiež informácie, že loď s Modelom Y na palube má doraziť do Európy v polovici tohto mesiaca. Nie je však jasné, či ide o prvú loď z Číny.

Čo sa týka Slovenska, kde Tesla stále nemá svoje oficiálne zastúpenie, neprekvapí, že crossover Tesla Model Y nenájdeme ani v ponuke konfigurátora. V rámci oficiálnej slovenskej podstránky je aj naďalej dostupný len Model 3. Slováci si tak najnovší model od Tesly oficiálnou „lokálnou“ cestou zatiaľ neobjednajú. Pomôcť však môžu napr. zastúpenia Tesly v Česku, Rakúsku či Poľsku.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla „Model 2“ za „25 000 $“ má ísť do skúšobnej výroby údajne ešte tento rok | fáma
Tesla vraj bude používať aj batérie od konkurenčnej čínskej automobilky BYD. V „Modeli 2“?
Tesla pozýva na svoj deň umelej inteligencie. Čo v rámci neho avizuje?

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár