Tesla údajne informuje svojich zákazníkov o spustení dodávok Modelu Y

2

Ohľadom spustenia výroby a dodávok Tesly Model Y sa v poslednej dobe objavilo množstvo pozitívnych informácií. Tým najaktuálnejším, neoficiálnym, pritom až ťažko uveriť. Hovoria totiž o spustení dodávok už na budúci mesiac.

Zdá sa, že Tesla sa v prípade svojho elektrického crossoveru strednej triedy naozaj poučila z chýb, ktoré sprevádzali spustenie produkcie predchádzajúcich modelov. Veď namiesto odkladu by sme sa mohli dočkať doteraz nevídaného skoršieho spustenia výroby a dodávok.

To, že je všetko na dobrej ceste, naznačila už minulý rok samotná Tesla, keď posunula spustenie výroby Modelu Y z jesene na leto tohto roka. Neskôr sa objavili správy, že požiadala svojich dodávateľov, aby sa pripravili na spustenie dodávok komponentov o pol roka skôr, ako bolo v pláne.

Začiatkom roka nasledovalo oficiálne spustenie programu Tesly Model Y v rámci čínskej továrne Gigafactory 3. Krátko na to sa objavili informácie o certifikácii tohto crossoveru agentúrou CARB a registrácii VIN čísel na Americkom národnom úrade pre bezpečnosť cestnej premávky (NHTSA).

Najnovšie „neoverené“ správy

V nedávnej správe používateľa sociálnej siete Twitter, Moeza, z 18. januára, sa pritom uvádza nasledovné: „POTVRDENÉ od zamestnanca Tesly. Prvé dodávky Tesly Model Y sa uskutočnia o 2 týždne.“

A to nie je všetko. Najčerstvejšia správa z tejto oblasti, ktorá pochádza z Reddit, totiž hovorí o tom, že jeden z kanadských držiteľov rezervácií dostal telefonát priamo z Tesly, v rámci ktorého bol informovaný o procese doručenia jeho Modelu Y, upozorňuje Teslarati.

Zamestnanec Tesly mal pritom v rámci hovoru povedať, že dodávky verzie Performance začnú budúci mesiac. Verzie Long Range AWD sa zas majú dočkať prví zákazníci v marci/apríli. Pre istotu zdôrazňujeme, že ide o neoverené informácie z neoficiálnych zdrojov.

Taktiež pripomíname, že Tesla v minulosti začala doručovať svoje nové modely najskôr svojim zamestnancom, ako aj zamestnancom SpaceX, aby mohla rýchlejšie riešiť prípadné „detské choroby.“ Prednosť mal pritom americký a následne kanadský trh, pričom Európa si musela počkať.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Prvé dojmy zo zvezenia v novom kompaktnom SUV Tesla Model Y
Tesla zvyšuje ceny Modelu Y, ktorý sa ešte ani nevyrába
Tesla Model 3 vs. Tesla Model Y. Ktorý elektromobil si vybrať?

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

Pridajte komentár