Ako sa nocuje v Tesle Model Y so zapnutým kempingovým režimom?

3

Jedna z koncoročných (2019) softvérových aktualizácii priniesla majiteľom elektromobilov Tesla pomerne dlho sľubovaný kempingový režim (Camp Mode). Ten dokáže zabezpečiť väčší komfort v prípade, že sa rozhodnete vo vozidle prenocovať. A to či už dobrovoľne, napr. v rámci výletu do prírody, či v nevyhnutných prípadoch. Ako funguje v horúcej novinke Tesla Model Y?

190 cm vysoký youtuber Brian Jenkins z kanála i1Tesla si vyskúšal, ako sa spí v crossoveri strednej triedy od Tesly, a to so zapnutým kempingovým režimom. Ten pritom Tesla popisuje nasledovne:

„Keď je povolený Camp Mode (kempingový režim), vaše auto môže udržiavať prúdenie vzduchu, teplotu, osvetlenie interiéru, ako aj prehrávať hudbu a napájať elektrické zariadenia.“ Špecifikom pritom je, že vozidlo poskytuje tieto funkcie, keď je v parkovacom režime.

Jenkins počas svojej „nočnej epizódy“ s Teslou Model Y použil nafukovací matrac určený pre nocovanie v modeloch S a X (nejde o oficiálny Tesla „merch“), pretože pre menšie modely značky Tesla sa zatiaľ nevyrábajú špeciálne matrace. Podľa youtubera pritom tento matrac „sedí“ aj Modelu Y.

Čo spotreba?

Jenkins sa počas svojho „vynúteného“ testu sústredil na spotrebu svojho elektromobilu v kempingovom režime. Odsledoval si preto úroveň kapacity batérie pred jeho zapnutím (70 %) a zistil, že za 9 hodín prevádzky spotreboval 10 % kapacity batérie, čo by malo predstavovať cca 7,5 kWh.

Youtuber pritom nechal počas tejto doby na displeji vozidla bežať „simulátor“ ohňa a pravidelne upravoval teplotu interiéru.

Z testu môže napokon vyplývať, že Tesla Model Y je s použitím vhodného matraca natoľko komfortná, že kempovania v prírode môže byť zážitkom aj bez stanu a potrebného vybavenia. Bonusom je pritom obrovská sklenená strecha, ktorá umožňuje sledovanie nočnej oblohy. A napr. v prípade neočakávaných udalostí, môže Camp Mode ušetriť vodičom peniaze za prenájom hotelovej izby…

Zdroj: Teslarati

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla Model Y disponuje inžiniersky skvostným zariadením, uvádza Elon Musk
Prvý test Tesly Model Y: „Ponúka najlepšiu hodnotu za vaše peniaze“
Tesla Model Y vs. Tesla Model 3: Porovnanie, hlavné rozdiely

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

  1. Brian meria 6´5 ft, co by malo byt cca 198 cm. Uvadzal to v tomto videu, kde porovnaval priestor vzadu: …outu.be/1VZIMdy8uhY…

  2. Majitelia Tesiel asi nebudú chodiť kempovať. Vidím to len ako možnosť prespania v núdzi! Neviem ani akú bude mať budúcnosť práve prezentovaný elektrický obytný tuk-tuk. Však čas ukáže!

  3. V Číne a Indii taký tuktuk, môže byť možnost, ako nespavat v 6m2 izbách po 10tich. Takže u nás nie, ale v Indii dáva obytný tuktuk úplný zmysel 😉

Pridajte komentár