Tesle Model X zima pristane. Nezastavia ju ani šialené disciplíny na snehu a ľade | VIDEÁ

0

Je Tesla Model X zo slnečnej Kalifornie SUV-éčkom, ktoré zvládne nástrahy nórskej či slovenskej zimy? Mnohé prezradia nasledujúce videá Tesla youtubera Bjorna Nylanda, ktorý svoj Model X P90D vôbec nešetrí. Vychutnať si môžete ťahanie 43-tonového kamióna, preťahovanie Hummera či zdolávanie kopca s 30-stupňovým sklonom, a to všetko na zľadovatenom a zasneženom povrchu.

Tesla Model X vs. 43-tonový kamión

Pomerne nedávno sme mali možnosť vidieť ako Tesla Model X pomohla vytiahnuť kamión, ktorý uviazol na zasneženej vozovke. Bjorna Nylanda však zaujímalo, čí zvládne Model X utiahnuť 43-tonový kamión po zľadovatenom a zasneženom povrchu, a to pomocou ťažného zariadenia. To oficiálne zvládne údajne „len“ 2 250 kg príves.

Ako je vidno, ťažné zariadenie v spolupráci s elektrickým pohonom má rozhodne naviac. A to na celoročných pneumatikách, ktoré nie sú príliš vhodné na dané podmienky. Neporúčame však robiť podobné pokusy, pretože tie by mohli viesť k strate záruky na vozidlo.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Závod elektrických SUV: Jaguar I-Pace vs. Tesla Model X | VIDEO
Jeremy Clarkson z Top Gear otestoval Teslu Model X. Čo na ňu hovorí?
VIDEO: Tesla Model X vs. Ferrari 458 v závode na 400 m

Tesla Model X vs. Hummer na zľadovatenom kopci

Bjornovi však tento výkon nestačil a zobral svoju Teslu Model X (alias Optimus Prime) na kopec. Konkrétne na zľadovatený a zasnežený so sklonom 30 %. Tesla Model X sa popasovala s náročnými podmienkami možno až prekvapujúco dobre. Zdá sa, že dokonca o čosi lepšie ako Hummer H2, ktorý mal navyše na pneumatikách hroty.    

Pretláčanie Modelu X a Hummera pomocou lana

Bjorn Nyland nám už ponúkol video v rámci ktorého sa jeho Tesla Model X P90D preťahovala s Hummerom H2. Vtedy to bolo na premočenej asfaltovej ceste. Tentokrát si obe vozidlá zmerali sily v rovnakej disciplíne, avšak na zľadovatenom a zasneženom povrchu. Hummer mal navyše pneumatiky s hrotmi.

Zdroj: Bjorn Nyland/Youtubetesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár