Tesla Model X bola prerobená na hovoriace vozidlo KITT zo seriálu Knight Rider

0

Ak si spomínate na seriál Knight Rider, ktorého hlavným hrdinom bol David Hasselhoff, určite si pamätáte aj na jeho hovoriace vozidlo KITT. A práve po jeho vzore upravil tuningový partner Tesly, spoločnosť SS Customs, Model X.

Elektromobily značky Tesla sú častým objektom rôznych úprav. Už sme tu mali napríklad praktickú úpravu Modelu S na verziu kombi, ako aj pomerne morbídne pohrebné vozidlo či efektnú „prerábku“ Modelu X na sane Santa Clausa. Aktuálne sa z Tesly Model X stala seriálová hviezda.

Ekvalizér v maske

Špičkový úpravca vozidiel SS Customs prerobil Teslu Model X na seriálové vozidlo KITT (Knight Industries Two Thousand). Pôvodný KITT vychádzal z modelu Pontiac Firebird Trans Am z roku 1982. V seriáli Knight rider sa vyznačoval tým, že mal umelú inteligenciu, vďaka čomu vedel aj hovoriť.

To, že práve hovorí, indikoval aj svetelný ekvalizér na „nose“ vozidla. A práve ten je najvýraznejším prvkom upraveného Modelu X, ktorý podaktorých z nás vracia do detstva. 🙂 Veď americký seriál, v ktorom KITT „účinkoval“, sa u nás v 90. rokoch tešil sa veľkej popularite.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Pozrite sa, ako vyzerá Tesla Model 3 šéfdizajnéra, ktorý ju navrhol | FOTO
Tesle Model X pristálo na čelnom skle koleso nákladiaka, a to na diaľnici
V rámci projektu e-trnava.eu si môžete prenajať Teslu Model X. Koľko to stojí?

Zdroj: Electrek, titulná fotografia: Sscustoms

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár