Tesla Model X bola prerobená na hovoriace vozidlo KITT zo seriálu Knight Rider

0

Ak si spomínate na seriál Knight Rider, ktorého hlavným hrdinom bol David Hasselhoff, určite si pamätáte aj na jeho hovoriace vozidlo KITT. A práve po jeho vzore upravil tuningový partner Tesly, spoločnosť SS Customs, Model X.

Elektromobily značky Tesla sú častým objektom rôznych úprav. Už sme tu mali napríklad praktickú úpravu Modelu S na verziu kombi, ako aj pomerne morbídne pohrebné vozidlo či efektnú „prerábku“ Modelu X na sane Santa Clausa. Aktuálne sa z Tesly Model X stala seriálová hviezda.

Ekvalizér v maske

Špičkový úpravca vozidiel SS Customs prerobil Teslu Model X na seriálové vozidlo KITT (Knight Industries Two Thousand). Pôvodný KITT vychádzal z modelu Pontiac Firebird Trans Am z roku 1982. V seriáli Knight rider sa vyznačoval tým, že mal umelú inteligenciu, vďaka čomu vedel aj hovoriť.

To, že práve hovorí, indikoval aj svetelný ekvalizér na „nose“ vozidla. A práve ten je najvýraznejším prvkom upraveného Modelu X, ktorý podaktorých z nás vracia do detstva. 🙂 Veď americký seriál, v ktorom KITT „účinkoval“, sa u nás v 90. rokoch tešil sa veľkej popularite.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Pozrite sa, ako vyzerá Tesla Model 3 šéfdizajnéra, ktorý ju navrhol | FOTO
Tesle Model X pristálo na čelnom skle koleso nákladiaka, a to na diaľnici
V rámci projektu e-trnava.eu si môžete prenajať Teslu Model X. Koľko to stojí?

Ďalšie Tesly od SS Customs

Tuningová spoločnosť SS Customs je dvorným úpravcom vozidiel spoločnosti Tesla. Na nasledujúcich fotografiách môžete vidieť modely, ktoré boli upravené pre potreby veteránskeho programu kalifornskej spoločnosti.

Zdroj: Electrek, titulná fotografia: sscamerica.com 

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár