V rámci projektu e-trnava.eu si môžete prenajať Teslu Model X. Koľko to stojí?

0

V lete minulého roka spustili v Trnave projekt elektromobility pod názvom e-trnava.eu. Sľubovali vtedy doplnenie svojho elektrického vozového parku napríklad aj o model Tesla Model 3. Tomu sa zatiaľ do Európy moc nechce, napriek tomu sa už nachádza v cenníku. V portfóliu sa ale objavila druhá najväčšia „novinka“ Tesly, Model X. Aké sú podmienky prenájmu?

Za projektom e-trnava.eu stoji trnavská spoločnosť MTOP s partnermi. Tá ponúka služby spojené s elektromobilitou. A to prenájom a zdieľanie rôznych typov elektrických vozidiel, ako aj možnosť nabíjania v jej mini-sieti rýchlonabíjacích staníc.

Exkluzívna Tesla Model X

Nás samozrejme najviac zaujala možnosť prenájmu veľkého elektrického SUV Tesla Model X. Jedná sa konkrétne o verziu 75D s kapacitne najmenšou 75 kWh batériou. Tá má podľa „optimistického“ cyklu NEDC dojazd 417 km.

Napriek tomu, že sa jedná o najnižšiu verziu, Tesla Model X 75D nie je žiadnym „orezávatkom“. Veď jej výkon dosahuje 386 kW (517 k). Veľký a ťažký elektromobil vďaka tomu zrýchli z 0 na 100 km len za 5,2 s. No a koľko stojí prenájom tejto rodinnej SUV rakety?

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Jeremy Clarkson z Top Gear otestoval Teslu Model X. Čo na ňu hovorí?
Závod elektrických SUV: Jaguar I-Pace vs. Tesla Model X | VIDEO
Tesla Model X ťahá z tunela Elona Muska náklad s hmotnosťou 113 ton | VIDEO

Rodinná raketa nie je lacná

Jeden deň s Teslou Model X 75D vás vyjde na 264 €, týždeň na 1 200 € a mesiac na 2 400 € s DPH. V cene prenájmu je zahrnuté aj nabíjanie na 3 rýchlonabíjacích staniciach spoločnosti, ktoré sa nachádzajú v Trnave. Prenájom Tesly Model X je 3 až 7-násobne drahší ako v prípade ďalších ponúkaných modelov. A nie je to len kvôli „coolovosti“, výkonu a exkluzivite vozidla. Veď tento prémiový elektromobil vyjde minimálne na 77 000 € bez DPH.

tesla model x prenajom

Zdroj: e-trnava.eu

Ak si chcete vyskúšať Teslu Mode X len krátkodobo v rámci zážitkovej jazdy, môžete využiť služby spoločnosti Zajazdi si na Tesle, s.r.o.

Koľko bude stáť prenájom Tesly Model 3?

Pri spustení projektu e-trnava.eu spoločnosť MTOP sľúbila, že do jej portfólia pribudne v októbri tohto roka aj Tesla Model 3. Vzhľadom na prvotné produkčné problémy Tesly sa ale obávame, že si na tento model budú musieť záujemcovia počkať dlhšie.

Avšak aspoň vieme, koľko bude stáť jej prenájom cez službu e-trnava.eu. Jeden deň s Teslou Model 3 vyjde na 120 €, týždeň na 600 € a mesiac na 1 440 € s DPH.

Zdroj: e-trnava.eu

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár