Ex-zamestnanec Tesly zmenil život. Začal žiť vo svojom Modeli X

1

Žiť vo svojom vlastnom aute môže byť veľmi zaujímavé. Jedným z ľudí, ktorí sa rozhodli pre takýto životný štýl, je aj bývalý zamestnanec spoločnosti Tesla, Nico Nevolo. Avšak na rozdiel od ostatných, začal ako jeden z prvých žiť vo vozidle, ktoré na pohon nevyužíva fosílne palivá, ale elektrinu.

Skončil s prácou, aby bol voľný

Nico Nevolo pracoval v spoločnosti Tesla 3 roky. Začínal na zákazníckom servise a postupne sa vypracoval na analytika. Vo svojom elektrickom SUV Tesla Model X začal žiť od októbra minulého roka. „Aktuálne žijem život, ktorý ma napĺňa viac a cítim, že čím som starší, tým viac ho chcem žiť po svojom“, povedal Nevolo internetovému portálu Inhabitat.

V Tesle som pracoval naozaj rád, ale niečo tomu stále chýbalo. Videl som mnoho ľudí, ktorí žijú vo svojich autách, ale nikto to neskúsil v elektromobile. Videl som v elektrických autách potenciál, a tak som sa rozhodol šíriť moje posolstvo ďalej.

Život v elektromobile

Aby aj neveriaci videli, že v elektromobile sa dá žiť, založil si Nevolo vlastný Youtube kanál TeslaVanLife, v rámci ktorého prostredníctvom videí hovorí o svojich postrehoch a skúsenostiach. Vo svojej Tesle môže veci uskladniť v prednom kufri a pod posteľou. Cez deň jednoducho zloží posteľ, zdvihne sedadlá a jazdí ako na normálnom aute.

Nevolo povedal, že ľudia sa ho najčastejšie pýtajú, ako sa sprchuje. Nevolo však odpovedá, že aj na to už existujú dostupné prostriedky. Väčším problémom je pre neho strava. Jedlo dokáže udržať pri teplote, pri ktorej sa nekazí 1 až 2 dni. Preto sa chystá v tomto smere experimentovať. Dodáva, že by si mohol kúpiť dostatok jedla na 1 až 2 dni, tento spôsob stravovania je však finančne náročný.

Model X vs. Model 3

Tesla Model X nebola jediným elektromobilom, v ktorom Nevolo býval. Svojho starého otca, ktorý býva v New Jersey sa rozhodol navštíviť na Tesle Model 3. „Najlepšia vec je, že na všetko môžete povedať áno. Ste absolútne flexibilný,“ hovorí Nevolo.

V Tesle Model 3 strávil celý mesiac. „Technológie, ktoré sa nachádzajú v Modeli 3, sú ohromné. Vďaka modernejším technológiám batérie sa dokáže nabiť o dosť rýchlejšie.“ Čo sa však pohodlia a veľkosti týka, Model X jednoznačne vedie.

tesla model x nico nevolo

Zdroj: Nico Nevolo/Teslavanlife

Zdroj: Inhabitat, titulná fotografia: Teslavanlife/Youtube

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Jeremy Clarkson z Top Gear otestoval Teslu Model X. Čo na ňu hovorí?
Tesla Model X má vďaka novým sedadlám najväčší batožinový priestor v triede
Tesla Model X od Tesloop má za sebou 480 000 km. V akej je kondícii?

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Jeden komentár

Pridajte komentár