Tesle Model X pristálo na čelnom skle koleso nákladiaka, a to na diaľnici. Ako dopadlo Big Sky?

0

Mnohí vodiči už zistili, akú veľkú škodu môže spôsobiť malý kamienok, ktorý „schytá“ čelné sklo vozidla počas jazdy. Čo sa však stane, keď na obrovskom čelnom panoramatickom skle Tesly Model X pristane celé koleso z pred vami idúceho vozidla?

Tesla Model X je okrem krídlových dverí Falcon Wings a ďalších vychytávok charakteristická aj obrovských čelným panoramatickým sklom „Big Sky“. To sa tiahne až po predné sedačky. Jeho veľká plocha vyvolávala množstvo otázok ohľadom pevnosti, odolnosti a bezpečnosti.

Pred pár dňami sa však podrobilo nečakanému testu. O šťastí v nešťastí môže hovoriť vodič Tesly Model X, ktorý nedávno prechádzal švajčiarskou diaľnicou. Z nákladného vozidla, ktoré išlo pred ním, totiž odleteli dve kolesá, pričom jedno z nich dopadlo na čelné sklo Modelu X.

Prekvapivo bez zranení

Napriek desivo vyzerajúcej nehode sa podľa miestnej polície nikomu nič nestalo. Dôležité bolo, že koleso trafilo stred čelného skla a ostalo v celku. Napriek tomu, že sa môže Tesla Model X pochváliť honorom najbezpečnejšieho SUV v rámci testov NHTSA, my jej udeľujeme za tento „výkon“ ďalších 5 hviezdičiek.

tesla model x nehoda

Zdroj: 20min-tv.ch

Čo to bude stáť?

Keďže sa nikomu nič nestalo, vodič sa teraz môže „našťastie“ sústrediť len na škody na vozidle. Výmena čelného skla vyjde majiteľa zhruba na 1 400 USD (1 100 €). Poškodená je však aj strecha, čo pridá určite ďalšie eurá navyše. Napriek tomu si myslíme, že vodič môže hovoriť o veľkom šťastí v nešťastí.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla predviedla nerozbitné čelné sklo pre ťahač Semi │VIDEO
Tesla zrejme zameriava pozornosť na vývoj Modelu Y. Dôkazom je nová pracovná pozícia
Oficiálne stanovisko Tesly k smrteľnej nehode Modelu X. “Autopilot bol aktívny” | foto+video

A čo Tesla Armor Glass?

Po tomto incidente sa natíska otázka, či Tesla nezačne do svojich osobných vozidiel pre istotu inštalovať svoje nové špeciálne čelné sklo Armor Glass, ktoré vyvinula pre ťahač Tesla Semi. To je podľa samotného výrobcu nerozbitné.

Tesne po nehode Tesly Model 3, pri ktorej došlo okrem iného k poraneniu dôsledkom rozbitia centrálneho displeja, Elon Musk sľúbil, že začnú do vozidiel inštalovať odolnejšie ochranné sklo. Uvidíme, či sa niečo podobné nestane aj po tejto nehode. Ukázalo sa však, že „Big Sky“ je na tom so svojou odolnosťou naozaj dobre. Záležať zrejme bude aj od výrobných nákladov špeciálneho Armor Glass skla.

Zdroj: Electrek.co

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár