Tesla Model X má vďaka novým sedadlám najväčší batožinový priestor v triede

0

Spoločnosť Tesla Motors dopraje zákazníkom preferujúcim veľký batožinový priestor, megalomanské orgie. Po sklopení zadného radu nových sedadiel nemá Tesla Model X svojej triede konkurenciu.

Tesla ponúka 3 verzie Modelu X podľa počtu miest na sedenie, a to 5, 6 a 7-miestne. Pre slovenských zákazníkov spadajúcich do regiónu „other Europe“ však dlhodobo nebola k dispozícii 5-miestna verzia. Tá bola spočiatku primárne určená len pre americký trh a aj to s otáznym termínom dodania. Svitá však na lepšie časy a dnes už je možné objednať 5-miestny Model X celosvetovo. Navyše s modernizovaným druhým radom sedadiel.

Pôvodný druhý rad sedadiel, či už dvoj alebo trojmiestny, nebolo možné sklopiť, ale len zasunúť k prvému radu a z ľahka nakloniť operadlovú časť. Na videu pod týmto odsekom, si môžete pozrieť možné variácie vnútorného priestoru, pri staršom type strednej lavice 7-miestneho Modelu X.

Modernizovaná verzia ponúkne možnosť sklopenia do úplnej roviny. Sklopiť bude možné celú lavicu alebo len jej časť v pomere 60:40. Sklopením celej lavice bude možné dosiahnuť maximálnu veľkosť batožinového priestoru 2 492 l. Batožinový priestor doteraz najpriestranejšej 6-miestnej verzie po zaklopení 3. radu sedadiel do podlahy a zasunutí 2. radu je 2 180 l. Obetovaním jedného miesta na sedenie je možné získať nárast batožinového priestoru na úrovni samostatného kufra triedy malých až kompaktných automobilov. Taktiež je tým možné ušetriť 2 700 €, ktoré sa priplácajú za 6-miestnu konfiguráciu. Respektíve 3 600 € v prípade 7-miestnej verzie Modelu X.

Doplnené! O priestorových možnostiach v 5-miestnom Modeli X sa dočítate v našom článku V novom 5-miestnom Modeli X sa pohodlne vyspíte

Porovnanie s konkurenciou

Pre porovnanie pridávame údaje o veľkosti batožinového priestoru konkurentov Tesla Model X z triedy prémiových SUV. Jedná sa o hodnoty pri 5-miestnej konfigurácii so sklopeným druhým radom sedadiel.

  • Tesla Model X – 2 492 l
  • Mercedes-Benz GLS – 2 300 l
  • Range Rover – 2 030 l
  • Audi Q7 – 2 020 l
  • BMW X5 – 1 870 l
  • Volvo CX90 – 1 868 l
  • Volkswagen Touareg – 1 812 l
  • Porsche Cayenne – 1 780 l

Napíšte nám prosím do diskusie pod článkom, koľko-miestnu verziu elektromobilu Tesla Model X, by ste preferovali a prečo. Ďakujeme;-)

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár