Chystá Tesla „novú generáciu“ modelov S a X? | „Tajný projekt Palladium“

1

Tesla svoje elektromobily Model S a Model X neustále vylepšuje, dá sa však zrejme povedať, že novšie a lacnejšie modely 3 a Y sú na vyššej technologickej úrovni, keďže obsahujú viaceré inovácie a nové komponenty. Neoficiálne informácie ale naznačujú, že „vlajkové lode“ Tesly by mohli byť onedlho skutočne hodné tohto označenia. A to pre možné zmeny, vďaka ktorým by sme mohli hovoriť o novej generácii.

Portál Electrek prichádza so správou, ktorá sa týka ďalšieho „tajného projektu“ Tesly. Ten prvý, projekt Roadrunner„, sa pritom neskôr potvrdil. Aktuálne odhalenia portálu Electrek (na základe zdrojov zrejme zvnútra kalifornskej spoločnosti) sa týkajú projektu Palladium, o ktorom sme doteraz nepočuli.

Súvisieť má s významnými zmenami, ktorými majú prejsť Tesly Model S a X. Tie majú byť natoľko signifikantné, že by sa dalo hovoriť o nových a nielen vylepšených vozidlách. Tesla si má pritom dávať záležať na tom, aby bolo o projekte známych čo najmenej informácií aj v rámci jej organizácie.

Údajné naozaj významné zmeny

Electrek však zozbieral informácie od viacerých zdrojov, z ktorých sa dá vyskladať zaujímavý obraz. Do projektu Palladium sú okrem iného zainteresované aj továrne vo Fremonte (hlavná výrobňa vozidiel) a Nevade (Gigafactory 1 / Giga Nevada – najmä produkcia batérií a pohonných jednotiek).

Projekt má tiež zahŕňať výstavbu nových výrobných liniek pre „aktualizované“ modely S a X. Takže zmeny by teoreticky mohli byť naozaj významné. Nové majú byť aj batérie a pohonné jednotky, ktoré majú slúžiť ako základ pre „oficiálne“ oznámené 3-motorové verzie vlajkových lodi Tesly s označením „Plaid„.

Nový pohonný systém má umožniť konfiguráciu 3 motorov a zároveň priniesť vyšší výkon a efektivitu. Jeden zo zamestnancov Tesly sa dokonca zmienil o „Model S a Model X Palladium karosérii“, čo by mohlo znamenať, že sa tieto modely dočkajú aj dizajnových zmien. A to by mnohí určite uvítali, nakoľko modely S a X sú za tie roky už dosť opozerané.

Viac na Battery Day?

Nie je známe, kedy by mohli prípadné nové modely S a X doraziť na trh, mali by však byť „pripravené“ na „Tesla Battery Day“, ktorý sa uskutoční 22. septembra. Nové či výrazne vynovené vlajkové lode by pritom teoreticky mohli byť prvými nositeľmi novej generácie batérií Tesla, ktorých predstavenie sa očakáva v rámci spomínaného Battery Day.

A keď už sa spomína toľko významných zmien, Tesly Model X a Model S by sa tiež mohli dočkať nového interiéru, ktorý sa v neoficiálnych kruhoch spomína už pomerne dlhú dobu. Ak by sa všetky tieto informácie a súvisiace dohady potvrdili, dalo by sa zrejme povedať, že sa dočkáme de facto novej generácie modelov S a X.

Zatiaľ to však treba brať s rezervou, aj s ohľadom na minuloročné vyjadrenie Elona Muska na tému nových vlajkových lodí, že tieto modely sa chystá Tesla vylepšovať a inovovať „len“ priebežne. Na druhej strane, zmienky o chystanej novej generácii modelov by zrejme neprospeli predajom súčasných „verzií“, takže „nové“ modely S a X nemusia byť nereálne.

Zdroj titulného ilustračného obrázku: Emre Husmen via Behance

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla vylepšila Model S a X! Získali väčší dojazd, výkon či rýchlejšie nabíjanie
Vlajkové lode Tesly konečne dokážu využiť maximálny výkon Superchargeru V3
Vlajkové lode Tesly dostávajú funkciu „postoj geparda“. Sú tak ešte rýchlejšie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

  1. Pred 2 rokmi ste písali, že by nová generácia Modelu S mohla prísť na trh v roku 2021. Dúfam, že sa to podarí a kúpim si ju.

Pridajte komentár