Tajomné zahalené Tesly vo Fremonte. Ide o faceliftované modely S/X?

1

Nedávno zverejnené video natočené v rámci areálu továrne spoločnosti Tesla vo Fremonte, zachytáva tri maskované vozidlá, čo ďalej podnecuje špekulácie o tom, že už čoskoro sa dočkáme predstavenia faceliftovaných modelov S a X.

Špekulácie ohľadom príchodu vynovených elektromobilov Tesla Model S a Model X naberajú na obrátkach. Veď okrem toho, že ide o zbožné želanie mnohých fanúšikov Tesly, sa doteraz objavilo viacero náznakov, ktoré by tomu mohli nasvedčovať.

Tým najaktuálnejším sú zábery (od používateľa Youtube s nickom Gabeincal) z hlavného výrobného závodu spoločnosti Tesla vo Fremonte, ktorý ako jediný vyrába vlajkové lode Model S a Model X. Na nich máme možnosť vidieť 3 úplne zahalené elektromobily Tesla, čo nie je vôbec bežné. Sawyer Merritt pritom cez Twitter nezdieľal najzaujímavejšie zábery.

Elektromobily Tesla, ktoré sa prevážajú bežne, mávajú maximálne prekryté len niektoré svoje časti, a to ochrannou fóliou. V tomto prípade to však skôr vyzerá ako snaha o utajenie toho, čo zakrýva biela plachta. A navyše, ďalšie zábery ukazujú iné vozidlá Tesla, konkrétne modely 3 a Y, bez akejkoľvek kamufláže či fólií.

Ak by sa spomínané špekulácie ukázali ako pravdivé, mohlo by to teoreticky znamenať, že Tesla sa chystá vynovené Tesly Model X a S previesť na miesto, kde ich už čoskoro predstaví alebo aspoň nafotí či natočí. A ako najvhodnejší najbližší termín, kedy by mohla Tesla svoje prípadné novinky odhaliť, sa nám javí 27. január. Vtedy bude totiž kalifornská spoločnosť prezentovať svoje finančné výsledky za 4. kvartál 2020.

Náznaky z nedávnej minulosti

Na záver si ešte zhrňme, čo všetko doteraz podnietilo špekulácie o tom, že Tesla chystá vynovené/faceliftované/“refreshované“ modely S a X.

Podľa nemenovaných zdrojov z prostredia Tesly má kalifornská spoločnosť pracovať už dlhšiu dobu na projekte Palladium. Ten má súvisieť so značnými zmenami, ktorými majú prejsť modely S a X. Ešte predtým sa objavili informácie, vrátane údajných dizajnových náčrtov, o facelifte interiéru.

Ďalšie špekulácie ohľadom rozsiahlejšieho „refreshu“ spomínaných modelov od Tesly sa objavili po ich novembrovom výraznom zdražení v Európe (cca o 5 000 €), pričom v rámci predpokladaných termínov dodania novo nakonfigurovaných vozidiel sa odvtedy uvádza až marec 2021, čo je netypicky dlhá doba. Tomu predchádzalo značné zlacnenie, ktoré mohlo mať za cieľ „dopredať“ súčasné vozidlá a vyčistiť priestor pre nové.

Fámy v spomínanej záležitosti vyvolalo aj nezvyklé dlhé prerušenie výroby Tesiel Model X a Model S v čase vianočných sviatkov, ktoré trvalo od 24. decembra 2020 do 11. januára 2021. Jedným z možných vysvetlení pritom je, že Tesla počas odstávky pripravovala výrobné linky na spustenie produkcie vynovených modelov. K tomu sa tiež pridal aj neobvyklý Model S, ktorý bol zaznamenaný v blízkosti hlavného ústredia Tesly.

A pred niečo vyše týždňom sa zas objavila správa, že podľa zdrojov oboznámených s danou problematikou dala Tesla svojim zamestnancom pokyn, aby vypredali všetky modely S a X, v rámci všetkých trhov. A to do konca tohto mesiaca. Tiež sa zdá, že sa to týka aj vystavených kusov, ktoré podľa viacerých zdrojov začali miznúť zo showroomov.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla „rozbieha“ v Číne dizajnérske štúdio. Navrhne lacnejší model
Tesla Model Y v najlacnejšej verzii Standard Range je napokon realitou
Tesla: Výroba „miliónových“ batérií inšpirovaná „potravinárstvom“ (?) a kľúčový batériový vedec

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár