Tesla má likvidovať zásoby modelov S a X. Predzvesť želaného „faceliftu“?

2

A máme tu ďalšie správy, ktoré naznačujú, že by sme sa mohli dočkať vynovených/faceliftovaných Tesiel Model S a Model X. Kalifornská spoločnosť má totiž likvidovať všetky zásoby týchto vozidiel, vrátane vystavených kusov.

Tesly Model S a Model X sú na trhu už nejaký piatok, a tak by si zrejme zaslúžili „omladenie“, napr. v podobe faceliftu, pričom sa samozrejme nebránime ani technickému upgradu. Na základe viacerých správ z nedávnej minulosti sa pritom zdá, že sa v tomto smere môže niečo diať.

A aktuálne tu máme ďalší náznak. Portál Electrek totiž informuje, že podľa jeho zdrojov oboznámených s danou problematikou dala Tesla svojim zamestnancom pokyn, aby vypredali všetky modely S a X v rámci všetkých trhov. A to do konca mesiaca. Teslarati navyše uvádza, že zo showroomov Tesly miznú aj výstavné kusy.

Takže tu máme ďalšie neoficiálne správy, ktoré podporujú špekulácie o vynovení či facelifte elektromobilov Tesla Model X a Model S. Pripomeňme si ešte tie predchádzajúce.

Predchádzajúce náznaky

Podľa nemenovaných zdrojov z prostredia Tesly má kalifornská spoločnosť pracovať už dlhšiu dobu na projekte Palladium. Ten má súvisieť so značnými zmenami, ktorými majú prejsť modely S a X. Ešte predtým sa objavili informácie, vrátane údajných dizajnových náčrtov, o facelifte interiéru.

Ďalšie špekulácie ohľadom rozsiahlejšieho „refreshu“ spomínaných modelov od Tesly sa objavili po ich novembrovom výraznom zdražení v Európe (cca o 5 000 €), pričom v rámci predpokladaných termínov dodania novo nakonfigurovaných vozidiel sa odvtedy uvádza až marec 2021, čo je netypicky dlhá doba. Tomu predchádzalo značné zlacnenie, ktoré mohlo mať za cieľ „dopredať“ súčasné vozidlá a vyčistiť priestor pre nové.

No a fámy v spomínanej záležitosti vyvolalo aj nezvyklé dlhé prerušenie výroby Tesiel Model X a Model S v čase vianočných sviatkov, ktoré trvalo od 24. decembra 2020 do 11. januára 2021. Jedným z možných vysvetlení pritom je, že Tesla počas odstávky pripravovala výrobné linky na spustenie produkcie vynovených modelov. A k tomu sa naposledy pridal aj neobvyklý Model S, ktorý bol zaznamenaný v blízkosti hlavného ústredia Tesly.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla Model Y v najlacnejšej verzii Standard Range je napokon realitou
Tesla chystá kamerový systém pre kontrolu výrobnej kvality a má zvolať 158 000 áut
Tesla „rozbieha“ v Číne dizajnérske štúdio. Navrhne lacnejší model

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

Pridajte komentár