Interiér Tesly Model S a X prejde faceliftom. Kedy a čo môžeme očakávať?

0

Bežné automobilky pristupujú ku generačným obmenám svojich modelov zhruba každých 6 rokov. Tesla však na to ide inak. Svoje modely neustále vylepšuje, pričom reaguje hlavne na spätnú väzbu svojich zákazníkov a pokroky vo vývoji svojich technológií. Avšak raz za čas je nevyhnutný aj dizajnový facelift. Ten najbližší sa dotkne interiéru prémiových modelov.

Zo spomínaných dôvodov nemá Tesla dôvod predstavovať zbrusu nové generácie modelov, aj keď vzhľadom na ich dĺžku pôsobnosti by sa také niečo mohlo aktuálne týkať len Modelu S, ktorý je na trhu od roku 2012. Výnimkou je samozrejme model Roadster, ktorý bol prvým a v postate experimentálnym vozidlom značky. Jeho druhá generácia sa dostane na trh po 12 rokoch a bude sa jednať o úplne nové vozidlo.

„Facelift“ interiéru po 7 rokoch

Tesla Model S sa dočkala veľmi decentného dizajnového faceliftu exteriéru v apríli 2016. Ten sa viditeľným spôsobom dotkol v podstate len prednej „masky“. Dizajn interiéru je však pôvodný od uvedenia na trh. A tak najbližší facelift sa dotkne práve neho. A dočká sa aj Model X.

Magazín Electrek na základe vlastných zdrojov informuje, že k faceliftu interiéru Modelu S a Modelu X dôjde v 3. štvrťroku 2019. To však nie je všetko. V roku 2021 sa majú spomínané modely dočkať úplne nového interiéru.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Elon Musk hovorí, že autá Tesla budú vybavené umelou inteligenciou typu KITT
Tesla spustila predaj surfov. Využívajú technológie z jej elektromobilov
Elektrický pohon Tesla po boku motorov od Ferrari a Porsche

Čo prinesie?

Budúcoročný facelift zrejme neprinesie veľké dizajnové zmeny interiéru. Tých by sme sa ale mali dočkať v roku 2021, keďže vtedy sa očakávajú vylepšenia, ktoré majú predlžiť životný cyklus oboch modelov. Tesla plánuje podľa uniknutých dokumentov „harmonizovať“ interiéry Modelu S a Modelu X s interiérom svojej novinky Model 3.

Ako vieme, interiér Modelu 3 sa vyznačuje jednoduchosťou, a to kvôli čo najefektívnejšej výrobe. A práve to je dôvod, prečo ho budú nasledovať aj modely S a X. Dôsledkom toho Tesla očakáva zníženie výrobných nákladov a vyššie marže. Interiéry modelov S a X sa však budú odlišovať od najmenšieho a najlacnejšieho modelu prémiovými prvkami, ktoré budú dostupné len pre „najvyššie“ modely od Tesly.

Zdroj (vrátane titulného obrázku): Electrek

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár