Tesla Model S/X facelift: Údajne lepšie batérie, rýchlejšie nabíjanie či 3 motory

3

K dispozícii sú nové neoficiálne informácie ohľadom „faceliftu“ elektromobilov Tesla Model S a Model X. Vďaka údajným vylepšeniam by sa mohli vlajkové lode značky opäť vrátiť na výslnie, potom ako ich zatienil lacnejší Model 3.

Predaje z 1. štvrťroku 2019 jasne ukázali, že záujem o Teslu Model S a Model X značne klesol. Určite k tomu prispelo aj spustenie predaja menšej a lacnejšej Tesly Model 3 v Európe a Číne. Navyše sa ukazuje, že vo všeobecnosti klesá dopyt po prémiových sedanoch vyššej triedy, kde patrí aj Model S. Z predajov Modelu X zas mohli ukrojiť nové konkurenčné elektrické SUV.

Prišiel tak ten správny čas na facelift oboch modelov. Nedávno sme informovali o tom, že už v septembri by mal ísť do výroby faceliftovaný Model S. Podľa niektorých zamestnancov Tesly sa má vlajkový sedan dočkať nového interiéru, ako aj batérie, ktorá predĺži jeho dojazd až na 644 km (EPA).

Predstavenie v tomto roku

YouTube kanál Tesla Like aktuálne prináša v tejto súvislosti nové informácie, ktoré sa však týkajú už aj Modelu X. Tie majú pritom pochádzať od zdroja zo spoločnosti Tesla. Ten tvrdí, že predstavenia faceliftovaných modelov sa dočkáme neskôr v tomto roku.

Viac motorov

Facelift by mal potencionálne priniesť pohonnú jednotku, ktorá obsahuje až 3 elektromotory. Jeden menší motor by sa mal nachádzať vpredu, 2 väčšie vzadu. To znie, ako by Tesla „rozdelila“ zadný „dvojitý“ elektromotor z „Performance“ verzií. Nuž uvidíme, či sa uberie cestou zvyšovania už tak veľkého výkonu, alebo to má mať vplyv na efektivitu pohonnej jednotky. Snáď sa dočkáme jedného aj druhého. 🙂

Nové batérie

Vlajkové lode Tesly by mali dostať aj nové batérie. Tie majú byť väčšie a ľahšie, pričom majú zabezpečiť o čosi väčší výkon a dojazd. Model S má vďaka ním dosiahnuť dojazd cez 400 míľ (644 km), Model X sa má k tejto hodnote priblížiť.

Rýchlejšie nabíjanie

Vynovené modely by tiež mali dostať nový chladiaci systém pre motory a batérie. Vďaka tomu by mohli byť schopné využiť plný potenciál nových nabíjacích staníc Tesla Supercharger V3 s výkonom 250 kW. Test týchto chladiacich systémov má pritom aktuálne prebiehať v extrémnych podmienkach Mohavskej púšte a v Údolí smrti.

Dúfame, že sa spomínané neoficiálne informácie potvrdia a vynovené modely prinesú Tesle minimálne také predaje, ako tomu bolo v nedávnej minulosti.

Zdroj titulnej fotografie: Tesla

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla Model Y bude produktom ponaučení z modelov 3, S a X
Ako je to teda s „lacnou“ základnou verziou Tesly Model 3?
Tesla: Lepšie odpruženie, zmeny cien, rekord či obmedzenie nabíjania

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

Pridajte komentár