Tesla mení ceny a možnosti výbavy Modelu S a Modelu X

0

Tesla opäť mení cenník svojich elektromobilov, pričom niektoré prvky príplatkovej výbavy sa stávajú štandardom, iné však boli z ponuky odstránené.

Dôvodom zmien je podľa Tesly „zjednodušenie ponuky a poskytnutie najlepších skúseností pre zákazníkov“. Zjednodušenie ponuky zrejme súvisí s neustálim zvyšovaním efektivity výroby. Dôsledkom toho sa znižuje počet možností v rámci konfigurátora modelov. To na jednej strane uľahčuje výber nerozhodným typom zákazníkov, na druhej strane však už nie je možné priobjednať niektoré zaujímavé prvky výbavy.

Vďaka tomu sa ale stávajú niektoré prvky príplatkovej výbavy štandardom. V konečnom dôsledku si však za ne nechá Tesla zaplatiť, keďže zvýšila cenu základných modelov S a X. Cena Tesly Model S 75D a Tesly Model X 75D sa v rámci európskeho trhu zvýšila o 1 500 €. V USA to bolo pritom „len“ o 1 000 $. Najvýkonnejšie verzie (P100D) pritom na domácom trhu zlacneli o symbolických 500 $.

Po zvýšení cien sa stal štandardom tzv. „all black premium“ interiér s koženými (zrejme „vegan“) sedadlami. Mimo konfigurátora je však možné objednať aj pôvodné, látkové čalúnenie, ak vám nie je kožený materiál po vôli. V rámci konfigurátora iných ako „Performance“ verzií je teraz možné doobjednať už len 2 príplatkové varianty interiéru. Performance verzie sú dostupné v 2 bezplatných prémiových variantoch.

tesla- nterier

Aktuálny štandardný interiér („ne-performance“ verzií). Zdroj: Tesla cez Electrek

Tesla Model S – zmeny vo výbave

  • V ponuke už nie sú detské sedačky montované do priestoru zadného kufra.
  • Nedostupné sú aj 21″ čierne  „Arachnid“ disky a panoramatické strešné okno. K dispozícii je však presklená strecha.
  • Na trhy, kde je možné len 1-fázové domáce nabíjanie, bude Model S dodávať 72 A (16,5 kW) palubná nabíjačka, zvyšné trhy, vrátane nášho regiónu, budú vybavené žiaľ len 48 A (11 kW) nabíjačkou.
  • Zadný karbónový spojler sa stal štandardom pre verziu „Performance“.

Tesla Model X – zmeny vo výbave

Z ponuky bola odstránená 6-miestna konfigurácia so stredovou konzolou. Rovnako ako v prípade Modelu S, v rámci nášho regiónu bude dostupná len 48 A (11 kW) palubná nabíjačka.

Nuž veríme, že tieto zmeny, ktoré nemusia byť až tak v prospech zákazníka, umožnia Tesle napredovať vo výrobe, čo sa môže zákazníkom časom vrátiť v inej podobe.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla mení ceny Modelu 3. Smerom dole aj hore
Tesla aktuálne nedokáže vyrobiť Model 3 za 35 000 $, hovorí Elon Musk
Musk: „Tesla Roadster 2 bude najrýchlejším superautom v každom ohľade“

Zdroj: Electrek, titulná fotografia: Tesla

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár