Nové Tesly Model S a X už majú „slovenské“ ceny aj certifikovaný dojazd a sú na ceste do EÚ

7

„Vynovené“ vlajkové lode spoločnosti Tesla, Model S a Model X, sa konečne chystajú aj do Európy, pričom dostali aj certifikovaný dojazd podľa cyklu WLTP. A certifikácie dojazdu sa dočkali aj modely 3 a Y. Ďalšou zaujímavou správou je to, že modely S a X konečne pribudli do slovenského konfigurátora. Odhalená pritom bola tiež cena verzií Plaid.

Oficiálny konfigurátor spoločnosti Tesla určený pre slovenský trh dlho obsahoval len jediný model, a to Model 3. S odstupom času pribudol Model Y a zdá, že len nedávno bol konfigurátor vozidiel konečne skompletizovaný. A to pridaním vlajkových lodí Model S a Model X.

To zrejme súvisí s opätovným spustením dodávok týchto modelov do Európy, ktoré boli prerušené potom, čo Tesla tieto elektromobily „vynovila“. A to natoľko, že ide v podstate o nové autá, aj keď pôvodný dizajn exteriéru zostal takmer úplne zachovaný. Ako už býva zvykom, prvé série putovali domácim zákazníkom. Teraz prichádzajú na rad aj ďalšie trhy, čo naznačuje zvýšenie produkcie týchto modelov vo fremontskej továrni.

Aktualizovaný konfigurátor

Ako sme už uviedli, v slovenskom konfigurátore nájdeme už aj Model S a Model X. Spoznali sme pritom ceny najvýkonnejších verzií Plaid, ktoré budú k dispozícii v rámci prvej fázy dodávok do Európy. Cenovky začínajú na 115 990 € bez DPH (Model S), resp. 118 990 € bez DPH (Model X).

Doručenie teraz objednaných vozidiel, je Teslou odhadované na koniec tohto roku. „Základné“ verzie donedávna označované ako Long Range (teraz bez špeciálneho prívlastku), majú byť dostupné budúci rok.

Tesla tiež konečne zverejnila certifikovaný dojazd podľa v Európe používaného cyklu WLTP, a to nielen v prípade svojich vlajkových lodí, ale aj modelov 3 a Y (s výnimkou základnej verzie Modelu Y). Doteraz pritom uvádzala len „odhadovaný“ dojazd. Podľa aktualizovaných údajov sú certifikované dojazdy nasledovné:

  • Model S:  634 km, resp. 600 km (Plaid)
  • Model X: 576 km, resp. 543 km (Plaid)
  • Model 3: 491 km („RWD“ s menšou batériou a väčšími 19″ kolesami), resp. 602 km (Long Range s väčšími 19″ kolesami), resp. 547 km (Performance)
  • Model Y: 533 km (Long Range s väčšími 20″ kolesami), resp. 514 km (Performance).

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Najlacnejšia Tesla Model Y je už dostupná aj v EÚ. „Na Slovensku“ sa oplatí
Tesla môže znížiť ceny svojich áut. Má to však dôležitú podmienku, hovorí Musk
Tesla Cybertruck príde na trh s inými cenami aj špecifikáciami, hovorí Elon Musk

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

7 komentárov

Pridajte komentár