James May „z Top Gear“ otestoval najvýkonnejšiu Teslu Model S. Čo hovorí?

6

Jeden z najznámejších motoristických novinárov na svete, James May, ktorého poznáme z relácií Top Gear a The Gran Tour, otestoval najvýkonnejšiu verziu Tesly Model S. Čo si o nej myslí?

James May začína svoju recenziu slovami, že ľudia si myslia, že Elon Musk je trošku na hlavu. Muska však podľa neho vystihuje výrok Georgea Bernarda-Shawa: „Všetok pokrok závisí o nerozumného človeka.“

A takým má byť aj jeho elektromobil Tesla Model S P100D, ktorá sa však aktuálne označuje ako Model S Long Range Performance. Zároveň o vozidle hovorí ako o najlepšom „muscle car“, aké kedy vyrobili Američania. Príde mu však dosť drahé na to, že nemá motor, prevodovku a ďalšie súvisiace veci. 🙂

Ach tie medzery 🙂

Jamesovi Mayovi sa nepozdávajú ani medzery v rámci dielov karosérie, ktoré podľa neho nedosahujú úroveň tradičných automobiliek. Jednoduchý interiér na neho pôsobí moderným dojmom, pričom je čalúnený vegánskou kožou, čo podľa neho v preklade znamená, že je plastový. Tento prístup však schvaľuje, nakoľko si myslí, že rastúci dopyt po takýchto materiáloch núti dizajnérov, aby boli kreatívnejší.

A to by mohlo podľa neho priniesť koniec falošnej viery, že sedenie na zadku mŕtvej kravy, je nejakým spôsobom nóbl. Prial by si však, aby táto koža pôsobila prepracovanejším dojmom a bola dostupná v zaujímavejších farbách. Možno by ho teda viac potešil „biely interiér“, ktorý je takisto v ponuke.

Zaujatý prdením

Infotainment vozidla považuje James May za veľkolepý, pričom sa zdá, že najviac ho zaujali možnosti zobrazenia navigácie, ktoré mu svojou veľkosťou pripomína papierovú mapu a aplikácia, vďaka ktorej vozidlo „prdí„. Je tiež spokojný s priestorom na zadaných sedadlách, ako aj veľkosťou batožinového priestoru. Napokon však dodáva, že kufor možno až príliš veľký…

Za podstatné vlastnosti vozidla Tesla Model S P100D považuje aj výkon, technológie, ako aj tichú a komfortnú jazdu. Dizajnom elektromobilu síce nie je ohromený, ale zdá sa, že ho akceptuje. Nakoniec však uvádza, že ide o šialene dobré auto. Zrejme aj vďaka jeho šialenému zrýchleniu.

tesla model s test james may

Zdroj: James May cez drivetribe.com

Zdroje: Drive Tribe 1, 2 (vrátane titulnej fotografie)

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Jeremy Clarkson z Top Gear otestoval Teslu Model X. Čo na ňu hovorí?
Zajazdite si na unikátnych e-autách spolu s Clarksonom, Hammondom a Mayom
Top Gear test: „Tesla Model 3 Performance je lepšia ako BMW M3“

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

6 komentárov

 1. Chlape, ale to píše! (Naozaj nie som na chlapov, nemôžem napísať „chlapče, lúbiš sa mi“.)
  Si fakt dobrý, kristapána!!!

 2. Jeden „asi“ z najznámejších, najkompetentnejších, najerudovanejších a ešte neviem akých ejších blbečkov ide zhadzovať produkt. Nech vyrobí lepší produkt a potom nech onanuje o nedostatkoch a vysokej cene.

  • Ajajaj, vy ste nepochopil princíp, asi nepoznáte princíp reklamy. Poukazovať na nedostatky a prísť k záveru, “ že ide o šialene dobré auto. Zrejme aj vďaka jeho šialenému zrýchleniu.“
   To je proste bomba.
   Je to stokrát lepšia reklama, ako celý čas počúvať sladké reči (to je jedno o čom – či sú to zubné pasty, dámske vložky, bankové úvery alebo ktorýkoľvek spaľovák), čo nás v podstate iba otravuje.
   Verte tomu, že keby nebol vnútorne presvedčený o tom, že “ ide o šialene dobré auto „, tak by radšej asi nezverejnil nič…

 3. Elon Musk je jeden z mala geniálnych ľudí v tomto storočí, ktorého myslenie je kilometre pred myslením mnohých vzdelaných ľudí v súčasnosti. O tom hovorí aj vytvorený klenot medzi automobilmi – automobil TESLA, ktorý nevytvoril on sám, ale ním vybratý super tím, tých najlepších inžinierov, dizajnérov technikov, ktorí sa spoločne podpísali na finálnom excelentnom produkte. Konečne v Amerike bol vytvorený automobil, ktorého ( nádherne tvary ), ale predovšetkým úžasný veľkorysý priestor pre pohodlie pasažierov na dlhých cestách podčiarknutý mimoriadne tichou jazdou, ktorú neposkytuje skoro žiadne auto vo svete, bez produkcie toxických exhalátov. Preto Elon Musk ako vizionár je ojedinelým zjavom !!!
  Mal som možnosť vidieť auto TESLA na vlastné oči v Žiline.

 4. Ku komentáru je potrebné pridať a spomenúť postavenú najnovšiu HIGH END fabriku v americkej Arizone, kde sa spomínané nádherné automobily TESLA vyrábajú. Som technik, ktorého dostal obrovský presvetlený priestor s najnovšími technológiami, perfektná organizácia práce a náväznosti na jednotlivé operácie a úkony, ktoré dokonale zvládali roboty.
  Neskutočná harmonizácia, ale najmä časové vyladenie jednotlivých pohybov a úkonov s nevídanou presnosťou, takmer nehlučne. Ľudia pracovali v čistých pracovných oblekoch, bez žiadneho náhlenia sa.
  Podlahy dokonale čisté, na ktorých sa pohybovali elektrické vozíky naprogramované tak, že nikdy neprišlo ku kolízií, ale vždy k presnému a najmä rýchlemu dodaniu požadovaných komponentov na jednotlivé pracoviská perfektne usporiadané s náväznosťami.
  Tomu hovorím geniálne myslenie inžinierov, technológov, technikov ,výrobných pracovníkov a prirodzene stavbárov navrhnúť a postaviť takúto nadčasovú výrobnú fabriku !
  Doporučujem – vzhliadnuť samotné – video !

Pridajte komentár