Tesla na pumpe? Áno, ale pokus o jej natankovanie nebol úspešný

1

Elektromobilita a elektrické automobily sú celosvetovým fenoménom, ten však ešte nestihol zachytiť úplne každého. Dôkazom je blonďatá slečna a „jej“ Tesla Model S, ktorá môže paradoxne svojou nevedomosťou prispieť k ich propagácii.
Zaujímavý pohľad sa naskytol posádke vozidla, ktorá čakala na tankovanie na čerpacej stanici niekde Spojených štátoch. Slečna, ktorá prišla na „čerpačku“ sa totiž pokúšala natankovať Teslu Model S. Jej prvým problémom bolo nájdenie palivovej nádrže, resp, nabíjacieho portu.

Tankovacia pištoľ vs. nabíjací port

Nabíjací port je totiž elegantne „ukrytý“ na bočnej strane ľavého zadného svetla. Slečne sa ho však po prvotnom pobehovaní okolo auta podarilo nájsť, a to vďaka elektronickému uvoľneniu krytky z interiéru vozidla. Odhalenie nabíjacieho portu však nestačilo na to, aby si slečna uvedomila, že sa pokúša natankovať elektromobil.

„Nekompatibilita“ tankovacej pištole s nabíjacím portom Tesly Model S ju napokon donútila vytiahnuť mobilný telefón. Ešte pred uskutočnením hovoru sa však jeden z členov posádky, ktorá celý „incident“ nahrávala, nad ňou po dlhšej dobe zľutoval a vysvetlil jej, ako sa veci majú.
„Fact or fiction?“

Mnohých iste napadne, že sa môže jednať o zinscenovanú situáciu, avšak nie každý dostatočne pozná vozidlo, v ktorom jazdí. Hlavne, keď mu nepatrí. Rovnako tak nie každý vie, že po súčasných cestách jazdia vozidlá, ktoré sú poháňané elektrickou energiu.

Tým však nechceme povedať, že scenár videa nemohol byť vopred pripravený. Ak však áno, klobúk dole pred hereckým výkonom slečny s blond vlasmi. Každopádne sa videu dobre darí, po jednom dni má už vyše 300 000 vzhliadnutí.

Pôvodný zdroj (vrátane titulnej fotografie): Xyperox/Youtube

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla Model X vám môže okoreniť, ale aj zničiť manželstvo 🙂 VIDEO
Tesla Model S v šialenej rýchlosti doslova preletela 30 metrov a narazila do stromu
Tesla Roadster 2 vyrážala pasažierom počas akcelerácie dych | Oficiálny zostrih

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár