Súboj ekotechnológií: Na Teslu Model S zaútočil solárny panel

0

Kuriózna situácia sa odohrala na jednej z početných holandských nabíjacích staníc. Zrejme zo strechy priľahlej budovy sa na drahý elektromobil Tesla Model S rútil solárny panel. Na veľké šťastie jeho majiteľa či možných okoloidúcich, katastrofe zabránila dopravná značka (a.k.a „lapač solárnych panelov“), ktorá označovala parkovacie miesta vyhradené pre nabíjateľné vozidlá.

SÚVISIACE ČLÁNKY: 
Tesla predstavila unikátnu nárazuvzdornú solárnu škrídlu /
Strecha Modelu 3 bude zrejme využívať technológiu solárnej škridly /
Diamantová batéria z rádioaktívneho odpadu má životnosť 5 730 rokov

Už pomerne dlho sa špekuluje o integrácií solárnych panelov do strechy elektromobilov značky Tesla. Najnovšie sa to týka Modelu 3. Miestny solárny panel to však už nevydržal a snažil sa to zobrať do vlastných rúk. Keďže Tesla Model 3 nie je ešte dostupná pre európsky trh, za svoju obeť si vybral prémiovejší Model S. Pri svojich výpočtoch dráhy dopadu však zabudol na neďalekú dopravnú značku.

tesla model s solarny panel

A možno sa vôbec nejednalo o nehodu, ale o chytrý marketing Elona Muska, ktorý chcel upozorniť na nedávne spustenie výroby solárnej škridly v Buffale. Veď v prípade inštalácie solárnej strechy od Tesly by sa niečo také nemohlo stať. 🙂 Škridly sú navyše nárazuvzdorné.

tesla model s solarny panel

Zdroj: carscoops.com

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár