Ak ste nekonvenční, už nemusíte čakať na van od Tesly

1

Ak čakáte na podstatne praktickejší elektromobil značky Tesla, už nemusíte. Jedna nórska spoločnosť totiž ponúka upravenú Teslu Model S s predĺženým rázvorom a obrovským „batožinovým“ priestorom. Má to však jeden háčik, musíte byť zrejme aspoň trošku morbídni či absolútne nekonvenční.

Mnohí fanúšikovia Tesly volajú po elektrickej dodávke. Na to Elon Musk reagoval slovami, že osloví automobilku Mercedes-Benz, keďže tá je výrobcom výborného modelu Sprinter. Nedávno sme sa pritom dozvedeli, že obe spoločnosti už v tejto súvislosti diskutujú o nadviazaní možnej spolupráce.

„Alternatíva“

Je však jasné, že aj keby došlo k vzájomnej dohode, na spoločnú elektrickú dodávku „Tesla-Mercedes“ si bude treba počkať. Ak však okamžite potrebujete alternatívu s „T-éčkom“ na kapote, dostupná je upravená Tesla Model S od nórskej spoločnosti Karmøy Bilsenter.

Tá má výrazne predĺžený rázvor náprav a obrovský „batožinový“ priestor. Má síce len 2 miesta na sedenia, ale za to jedno špeciálne miesto na ležanie. V interiéri sa pritom nešetrilo drevom. Drevená je podlaha vozidla, pričom drevená môže byť aj zadná „posteľ“. Veľká časť interiéru je obšitá bielou kožou s diamantovým vzorom.

Na predaj za nemalú sumu

Toto však „zaváňa“ luxusom, čo naznačuje, že vozidlo nebolo primárne postavené pre účely, ktoré sú charakteristické pre dodávky. A je to pravda. Spomínaná spoločnosť Karmøy Bilsenter, ktorá má toto vozidlo na svedomí, sa totiž špecializuje na pohrebné vozidlá.

A v jej portfóliu nájdeme najnovšie aj spomínanú Teslu Model S. Tá je navyše na predaj. Na jednom z nórskych inzertných portálov nájdeme model s rokom výroby 2018, nájazdom 1 000 km a pohonom všetkých kolies. Za extra priestor a luxusný interiér si však treba priplatiť. Pohrebná Tesla Model S totiž vyjde v prepočte na 205 000 €.

Odporúčame radšej Model S „Kombi“

Ak hľadáte Teslu Model S s väčším a praktickejším kufrom, odporúčame vám radšej „kombi“ verzie od spoločností Qwest Norfolk a RemetzCar. Tie síce neposkytnú toľko priestoru ako „pohrebák“, majú však 5 miest na sedenie. A navyše nebudú vyvolávať pochybnosti o majiteľovom fyzickom či duševnom zdraví.

Zdroj: Finn cez Insideevs, titulná fotografia: Karmøy Bilsenter

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla model S ako kabriolet? Áno, za nemalý “príplatok”
Tesla Model X bola prerobená na hovoriace vozidlo KITT zo seriálu Knight Rider
Holanďania predstavili combi verziu Tesly Model S. Vyzerá lepšie ako tá britská?

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár