Tesla zdá sa testuje nový Model S Plaid na bežných cestách

1

O vynovení Tesly Model S sa špekuluje už dlhšiu dobu. Aktuálne sa pritom zdá, že na bežných cestných komunikáciách bol zaznamenaný model, ktorý by mohol byť prototypom novej „super-verzie“ Modelu S s prívlastkom Plaid. A z neho by mohli čerpať aj ostatné možné „faceliftované“ verzie.

Doteraz sa objavilo viacero správ, ktoré môžu naznačovať, že Tesla chystá facelift svojho prvého masovejšieho elektromobilu Model S, ktorý je na trhu od roku 2012. Facelift by sa pritom mohol dotknúť aj blízkeho príbuzného – Modelu X.

Aktuálne máme k dispozícii záznam, na ktorom vidíme Teslu Model S, ktorá sa odlišuje od bežného modelu. Autor záznamu Ryan Levenson z Youtube kanála The Kilowatts a portál Teslarati sa pritom zhodujú, že vozidlo zo záberov, ktoré boli uskutočnené včera v blízkosti sídla spoločnosti Tesla v Palo Alto (štát Kalifornia), má rozšírenú karosériu.

Ohľadom odlišností sa tiež spomínajú mierne rozšírené blatníky, širšie boky v zadnej časti, upravený zadný difúzor či vynovené svetlomety. Jasne viditeľnými novinkami sú nové disky obrovských a minimálne vzadu aj veľmi širokých kolies, ktoré pripomínajú špeciálne disky „Arachnid“ a lišta esteticky prepájajúca zadné svetlá s čiernou povrchovou úpravou namiesto chrómovej. Zdá sa pritom, že chrómové prvky boli nahradené čiernymi po vzore Modelu Y a vynoveného Modelu 3 aj v oblasti rámov okien.

Táto netypická Tesla Model S bola zachytená na ceste Arastradero Road v Palo Alto, kde podľa Teslarati Tesla pomerne bežne testuje svoje prototypy či systém Autopilot. Širšia karoséria a obrovské kolesá môžu naznačovať, že by sme mohli mať do činenia s prototypom chystanej najextrémnejšej verzie Modelu S s prívlastkom Plaid.

Extrémne parametre

Dodávky budúceho najvýkonnejšieho Modelu S zákazníkom majú byť podľa Tesly spustené koncom tohto roka. Spoločnosť Elona Muska pritom avizuje naozaj extrémne predbežné parametre. Veď Tesla Model S Plaid má ponúknuť 3 elektromotory, výkon cez 1 100 koní, maximálnu rýchlosť 320 km/h, zrýchlenie z 0 na 100 km/h pod 2,1 s a dojazd cez 840 km. A to za cenu 140 970 € (platí pre nemecký trh, vrátane DPH vo výške 19 %).

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla Model S Plaid s dojazdom 837 km dostane novú štrukturálnu batériu
„Nove“ Tesly Model S a X už po sviatkoch? Dlhé prerušenie výroby podporuje predošlé náznaky
Elon Musk potvrdil „rekordný“ čas Modelu S Plaid či novú 7-miestnu verziu

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár