Špeciálny drag race: Nová najrýchlejšia Tesla vs. „bežné auto“ s náskokom 10 sekúnd na 1/4 míle

4

Už sme si zvykli, že najrýchlejšie modely Tesla porážajú v drag race aj tie najvýkonnejšie a najdrahšie superautá. Teraz tu však máme netradičný závod. Horúca novinka Tesla Model S Plaid, ktorá je najvýkonnejším vozidlom kalifornského výrobcu, dala totiž „bežnému autu“ v rámci pretekov na 1/4 míle náskok vyše 10 sekúnd. A bolo to naozaj tesné.

Spomínaným súperom Tesly Model S Plaid bolo zrejme Subaru XV neznámej špecifikácie. Základnú špecifikáciu najvýkonnejšej sériovej Tesly však poznáme.

Tesla Model S Plaid vybavená novým 3-motorovým ústrojenstvom ponúka výkon 1 020 konských síl, maximálnu rýchlosť 322 km/h či zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 2,1 s. A to sú na veľký „rodinný“ sedan s „elektrickým“ dojazdom 628 km (EPA) a batožinovým priestorom s objemom okolo 800 l neuveriteľné čísla.

Otázkou teda bolo, či je 10-sekundový náskok modelu Subaru XV na štarte drag race na 1/4 míle (cca 400 m) dostatočným handicapom pre tento elektromobil s hmotnosťou takmer 2,2 tony.

Podľa údajov z videa Tesla Model S Plaid napokon odštartovala presne o 10,6 sekundy neskôr ako Subaru. Avšak podľa portálu Insideevs, ktorý vychádza z informácií z celého videa od Complete Street Performance, ani tento na prvý pohľad obrovský náskok nakoniec nestačil „bežnému autu“ na to, aby prišlo do cieľa ako prvé. Tesla bola totiž rýchlejšia cca o 0,2 sekundy.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla Cybertruck vs. Porsche 911: Závod v šprinte na krátku vzdialenosť
Dojazd a nabíjanie novej Tesly Model S Plaid boli už otestované
Najextrémnejší drag race sveta: Tesla vs. formula 1 vs. stíhačka vs. superbike

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

4 komentáre

  1. Voľadeky (ešte v minulom storočí) napísal jeden rozčúlený čitateľ do motoristického časopisu, že vraj načo sú dobré preteky áut, že ľudia sa pritom iba zabíjajú, robí to iba hluk a z praktického hľadiska to nič neprináša.
    Redakcia mu odpovedala, nech sa ide pozrieť do múzea áut a pozrie si autá zo začiatku storočia a že bez tých pretekov by pradepodobne „dnešné“ autá vyzerali rovnako. Pretože najnovšie špičkové technológie sa skúšajú práve na pretekárskych autách.
    Nuž, niečo na tom bude…

  2. Rýchla jazda je niečo ako droga, ľudia sú súťaživý druh, ľud si žiada „chlieb a hry“, výsledok sú tragédie pri legálnych aj nelegálnych pretekoch a poškodzovanie životného prostredia. Testy sa dajú robiť aj inak, ako cez preteky, ale k tomu, aby sa vzdali pretekov, zatiaľ ľudia ešte nedospeli – možno, keď budú po krk vo vode a namiesto dedín, miest a lesov budú len zhoreniská.

    • Skus si prečítať aj nejakého odborníka nielen vymysli od mainstreamu . Šíriš bludy. Skus si rozšíriť obzor a budeš prekvapený ako si sa nechal ojebať.

  3. Áno, športové a závodné autá vždy pomáhali v pokroku techniky a bezpečnosti! Nedá sa pritom ani dnes vylúčiť, že dôjde k tragédii, aj pri všetkých tých bezpečnostných opatreniach. Tento súboj je však podivný. Dominancia BEV pri akcelerácii je známa, to Tesla nemusela takto dokazovať ….. Dúfam, že si Tesla nájde aj lepšiu prezentáciu svojho nového „eska“ Plaid!

Pridajte komentár