Tesla Model S P100D je po aktualizácii najrýchlejšie akcelerujúcim automobilom na svete!

2

Tak a je to tu! Spoločnosť Tesla Motors začala majiteľom modelov P100D distribuovať sľúbený „Easter egg“ . Vďaka nemu sa stáva Tesla Model S P100D najrýchlejšie akcelerujúcim sériovým automobilom na svete!

Tzv. Easter egg aktualizáciu nazvala Tesla „Ludicrous+“ (nezmyselný+), a to podľa donedávna ponúkaného príplatkového Ludicrous Mode. V súčasnosti je Ludicrous Mode štandardom pre modely S a X vo verziách P100D. Aktualizácia teda posilňuje schopnosti tohto módu, čo sa prejavuje o desatinu sekundy rýchlejším zrýchlením z 0 na 100 km/h. A to pri Modeli S (2,5 s) aj Modeli X (2,9 s). Aktualizáciu je nutné aktivovať v prostredí infotainmentu, pričom systém sa vás opýta či Ludicrous+ prijímate alebo chcete radšej svoju mamičku…:-)

Toto na prvý pohľad zanedbateľné zrýchlenie posúva Model S P100D na prvú priečku medzi najrýchlejšie akcelerujúcimi sériovými automobilmi sveta! Pre objektivitu však dodávame, že sa jedná o delenú priečku, ktorú zdieľa spolu s LaFerrari (Ferrari F150 za 1,3 mil. €). Rebríček top „rýchlikov“ na 4 kolesách si môžete pozrieť v našom článku o Modeli S P100D.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Je Tesla Model S najrýchlejším autom na svete?
Tesla Model S P100D dosiahla v teste na dynamometri extrémny krútiaci moment 1248 Nm

Na nasledujúcom videu môžete vidieť kompiláciu „drag races“, kde Model S P100D (pred aktualizáciou) závodí s vozidlami ako Golf RShelby GT500, Lamborghini Huracan či Nissan GT-R

Zdroj titulného obrázku: Tesla Motors

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

  1. Pingback: Lucid Air, konkurent Tesly Model S, bude výrazne lacnejší | eAutoPortal.sk

Pridajte komentár