Tesla Model S P100D dosiahla v teste na dynamometri extrémny krútiaci moment 1 248 Nm

0

Pohon všetkých kolies a 700 konských síl. Taká je Tesla Model S P100D s vylepšením Ludicrous+. Z 0 na 100 km/h zrýchli za 2,5 sekundy, čo z nej robí, spolu s LaFerrari, najrýchlejšie akcelerujúce sériovo vyrábané auto na svete. A to aj napriek tomu, že sa jedná o 2,5 tonový štvordverový sedan na elektrický pohon. Tesla však neuvádza krútiaci moment svojho najvýkonnejšieho elektromobilu. Preto si naň „posvietil“ známy nadšenec Tesly Brooks Weisblat.

 

Tesly je ťažké testovať

Prečo? Pretože majú vysoký krútiaci moment už od nulových otáčok. Brooks z Youtube kanála DragTimes ho otestoval na dynamometri. Podľa neho ale môže dosiahnuť ešte lepšie výsledky, test vraj nebol perfektný a vybil batériu.

 

Senzory sú veľmi pozorné

V predchádzajúcich testoch sa snažili vychytať rôzne muchy, pretože sa objavilo viacero chýb. Senzory detekovali, že sa auto nepohybuje, aj keď kolesá áno a prestalo akcelerovať. Najlepšie výsledky, a teda krútiaci moment 1247,37 Nm a 588 koní, sa ukázali pri 88 percentnom nabití batérie.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Je Tesla Model S najrýchlejším autom na svete?
Tesla Model S P100D je po aktualizácii najrýchlejšie akcelerujúcim automobilom na svete!
Test výkonu Tesly Model S pri rôznych úrovniach nabitia batérie

 

Výsledky by mohli byť aj lepšie

Brooks tvrdí, že Tesla Model S by mohla dosiahnuť viac ako 1288 Nm pri plnom nabití batérie a na obyčajnej ceste. Výsledky sú napriek tomu ohromujúce. Záznam z testovania výkonu Modelu S na dynamometri nájdete na nasledujúcom videu.

Zdroj: electrek.co

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Som študentka žurnalistiky na Univerzite Komenského v Bratislave. Ovládam základy automechaničtiny, keďže štvorkolesové zlatíčka boli vždy prvoradé, ale nepohrdnem ani rýchlejšou motorkou. Okrem toho ma baví najmä futbal a keďže som z Kysúc, tak aj hory a turistika.

Pridajte komentár