Nová závodná verzia Modelu S EGT pokorí 100-vku za 2,1 sekundy

0

Ako sme vás už informovali, tento rok štartuje šampionát elektromobilov pod názvom FIA Electric GT. Pôvodne v ňom mali jazdiť upravené vozidlá Tesla Model S P85+ so zadným náhonom. Vedenie pretekov sa však napokon rozhodlo nahradiť tento špeciál výkonnejším modelom s označením EGT 2.0. Ten vychádza z Modelu S P100D, ktorý bol samozrejme upravený pre potreby okruhového závodenia.

Nový špeciál bol predstavený na výročnom podujatí Autosport International Show v Birminghame. Hlavnou zmenou v porovnaní s verziou P85+ je nárast výkonu elektromotora z 310 kW (421 HP) na 585 kW (778 koní). Krútiaci moment činí monstróznych 995 Nm (pôvodne 600 Nm). Zmeny sa dotkli aj náhonu, predný nahrádza pohon všetkých kolies AWD. Následkom toho sa zlepšila akcelerácia z 0 na 100 km/h na 2,1 sekundy (pôvodne 3 sekundy pri špeciáli P85+). Civilná verzia Modelu S P100D zvládne 100-vku za 2,5 sekundy. Maximálna rýchlosť je obmedzená na 250 km/h.

SÚVISIACE ČLÁNKY: Toto je závodný špeciál Model S pre šampionát EGT

Pohonné ústrojenstvo sa v porovnaní so sériovým vozidlom nezmenilo. Lepšiu jazdnú dynamiku má na svedomí odľahčenie auta o 500 kg. Teraz sa jeho hmotnosť pohybuje na úrovni 1 750 kg. Závodná Tesla bude mať obuté pneumatiky Pirelli PZero s rozmermi 265/645 vpredu a 305/665 vzadu. A to na 18 palcových diskoch.

V porovnaní s civilnou verziou neostal, s výnimkou pohonnej jednotky, kameň na kameni. Model S EGT 2.0 dostal pretekársky kit s výrazným predným a zadným spojlerom. Dôsledkom toho narástol do šírky a dĺžky. Zmenšila sa naopak svetlá výška. Nové je naladenie podvozka a dvojitých tlmičov. Iné je aj riadenie, brzdy a chladenie batérie. Z interiéru zmizlo všetko nepotrebné, aby mohla byť osadená bezpečnostná „klietka“. Ostal len displej 17″ displej na stredovej konzole. Škrupinové sedadlo je osadené 5-bodovými bezpečnostnými pásmi.

model s EGT v2.0

Interiér Modelu S P100D EGT V2.0. Zdroj EGT

SÚVISIACE ČLÁNKY: Model S bude jazdiť preteky FIA Electric GT

Celkovo 20 elektromobilov Tesla Model S P100D EGT 2.0, v rámci 10 tímov, sa postupne postaví na štart pretekov na okruhoch v Nemecku, Španielsku, Taliansku, Anglicku, Holandsku, Portugalsku a Francúzsku. Závody sa budú dať sledovať bezplatne, prostredníctvom internetového streamingu.

Zdroj: electricgt.co

Zdroj: electricgt.co (vrátane titulnej foto)

Tak čo, tešíte sa?

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár