Tesla Model S dostala pancierovanie a stala sa najrýchlejším „náboju-vzdorným“ auto sveta | foto+video

2

Tesla Model S sa stala tesne po uvedení na trh najbezpečnejším automobilom, ktorý bol kedy podrobený bezpečnostným testom NHTSA. Avšak prémiový elektromobil môže byť ešte oveľa bezpečnejší. A to vďaka ultra-ľahkému opancierovaniu od Armormax. Obrnená Tesla Model S P100D je podľa úpravcu najrýchlejším „náboju-vzdorným“ auto sveta.

Pre spoločnosť Armormax bolo jednou z najdôležitejších vecí to, aby opancierovanie vozidla nešlo na úkor jeho pôvodného výkonu. A to sa jej podarilo vďaka použitiu ľahkého a zároveň odolného laminátového pancieru zo syntetických vlákien, ktorý ma spoločnosť patentovaný.

O 80 % lahšie pancierovanie

Vzhľadom na to, že v prípade opancierovania Tesly Model S nebola použitá balistická oceľ, je celková váha tohto prídavného „brnenia“ o 80 % ľahšia, ako pri použití bežného opancierovania.

Bezpečnostná úprava Modelu S navýšila jeho hmotnosť len o 250 kg, zatiaľ čo opancierovanie na báze balistickej ocele by pridalo cca 1 350 kg váhy.

Okno si nestiahnete

Podľa spoločnosti Armormax si vyžiadalo opancierovanie Tesly Model S len jediné výraznejšie obmedzenie. Kvôli použitiu 5 cm hrubým nepriestrelným sklám nie je možné sťahovať okná dverí. Avšak v celkovom kontexte je to malá daň za získanie odolnosti voči paľbe z vysokovýkonných pušiek a pištolí.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla Model S kombi sa už premáva po cestách. Do kufra sa zmestia 2 veľké psy
Tesla Model S dostala nové 21″ disky kolies. Vyzerajú lepšie ako tie pôvodné?
Tesla Model S nabitá naftovým generátorom je stále ekologickejšia ako “diesel” | TEST

Koľko to stálo?

Špeciálnu úpravu si podľa Armormax objednal nemenovaný obchodník z Blízkeho východu. Celá úprava Tesly Model S si vyžiadala 650 hodín ľudskej práce. Celková cena opancierovania vozidla predstavovala 72 500 USD (cca 59 000 €).

Zrejme žiadny vplyv na dojazd

250 kg hmotnosti navyše by nemalo mať príliš veľký vplyv na výkon vozidla a jeho dynamické vlastnosti. Rovnako tak aj na dojazd, keďže je vedecky dokázané, že elektromobil dokáže vďaka vyššej hmotnosti zrekuperovať viac energie.


Zdroje: Armormax, Teslarati, titulná fotografia: archív Armormax

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

Pridajte komentár