Elon Musk chváli Porsche Taycan, chce ho ale pokoriť za pomoci víťaza F1

6

Už sme informovali, že Tesla Model S sa chystá na závodnú trať Nürburgring. Je pritom jasné, že chce prekonať nedávny rekord Porsche Taycan, o ktorom sa Elon Musk aktuálne a „dodatočne“ vyjadril v pozitívnom duchu. Za volantom Modelu S sa pritom pravdepodobne objaví bývalý šampión F1 – Nico Rosberg.

Sú tomu 3 dni, čo Elon Musk zverenil tweet so znením: Tesla Model S na Nürburgringu budúci týždeň.“ A to by malo znamenať, že sa Tesla pokúsi prekonať čas (7:42 min), ktorý na tomto okruhu nedávno zajazdilo Porsche Taycan. Podľa nemeckej automobilky tým mal byť stanovený rekord medzi 4-dverovými elektrickými automobilmi.

Ponuka od Nica Rosberga

Na tento tweet pred niekoľkými hodinami zareagoval šampión Formuly 1 z roku 2016, Nico Rosberg: „Zavolajte mi, ak potrebujete slušného vodiča na zajazdenie kola“. No a takúto ponuku Musk predsa nemohol odmietnuť: „Ďakujem za ponuku! Samozrejme, to by bolo skvelé,“ odpísal.

S dávkou „nadsázky“ dúfame, že nejde o ponuku á la „Trójsky kôň“, keďže Nico je Nemec…:-) Každopádne je to hlavne profesionál, ktorý podporuje „zelené“ technológie, vrátane elektromobilov, čo dokázal mnohými testmi a vlogmi. V rámci nich si vyskúšal aj elektromobily Tesla a prototyp Porsche Taycan.

Poklona od Elona Muska

Ďalšou zaujímavosťou, ktorú prinieslo tweetovanie Elona Muska, bola pochvala prvého elektromobilu značky Porsche, Porsche Taycan. Prvý tweet sa pritom neniesol v úplne pozitívnom duchu. Veď Musk napísal: „Uhm @Porsche, slovo Turbo neznamená to, čo si myslíte.

O dva dni neskôr však dodal: „Taycan sa ale javí ako dobré auto. Jeho čas na Nürburgringu je skvelý.“ Podpora konkurenčných elektromobilov pritom nie je Muskovi cudzia. Veď už v minulosti sa viackrát vyjadril, že ak sa motoristom nepáčia vozidlá Tesla, mali by si kúpiť elektromobil od konkurencie, pričom uviedol odkaz na zoznam dostupných elektrických áut.

Tesla potrebuje pomoc iných výrobcov

Elon Musk je určite vďačný za každý nový elektromobil, čoho dôkazom je sprístupnenie patentov Tesly so slovami, že sama nedokáže vybudovať dostatočne rýchlo potrebné množstvo elektromobilov, aby odvrátila uhlíkovú krízu.

Za všetko hovorí aj nasledujúce vyjadrenie: „Skutočnou konkurenciou Tesly nie je malý pramienok elektromobilov od iných výrobcov, ale skôr obrovská záplava spaľovacích vozidiel, ktoré sa vylievajú každý deň z tovární po celom svete.“

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Šampión F1 otestoval Teslu Model 3 na okruhu. Bol spokojný?
Tesla sa môže tešiť. Porsche Taycan prichádza s relatívne „šialenými“ cenami
Elektrické Porsche Taycan otestované šampiónom F1, Nicom Rosbergom

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

6 komentárov

  1. Desiatky kontajnerovych lodi vyprodukuju emisie ako vsetky auta sveta, a kde su lietadla a tryskace……spalovacie haraburdy obdivujeme od detstva, neni auto ako auto

Pridajte komentár