Tesla Model S kombi sa už premáva po cestách. Do kufra sa zmestia 2 veľké psy | FOTO

0

Britská spoločnosť Qwest Norfolk, ktorá ako prvá prestavala sedan Tesla Model S na verziu kombi, nám ukázala svoj počin na fotografiách vo „voľnej prírode“. Svojich 15 minút slávy si užili aj dva psy, ktoré pózovali z kufra prerobeného elektromobilu.

Prvotná myšlienka prestavby Tesly Model S na kombi sa zrodila v hlave britského podnikateľa a fanúšika elektromobilov Tesla. Ten totiž potreboval prevážať svojich dvoch veľkých psov na dlhé vzdialenosti, avšak kufor Modelu S, napriek svojej nadštandardnej veľkosti, neposkytoval dostatok životného priestoru štvornohým miláčikom. So svojim problémom sa zveril kamarátovi, strojnému inžinierovi a myšlienka prestavby Modelu S na „kombík“ bola na svete.

tesla model s kombi

Zdroj: Qwest Norfolk

Nová zadná časť bola vyrobená z uhlíkových vlákien, vďaka čomu sa znížila celková hmotnosť upraveného vozidla o 12 kg v porovnaní s originálom. Pritom veľkosť batožinového priestoru narástla o 210 litrov. Spoločnosť Qwest Norfolk vyrobila zatiaľ jedinú kombi verziu, ktorá vychádza z Modelu S P90D. Nevylučuje však prestavbu ďalších na zákazku.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Teslu Model S vo verzii kombi budú vyrábať až dve spoločnosti
Tesla Model S na vodík s dojazdom 1 000 km je realitou. Volá sa Hesla
Tesla Model S dostala nové 21″ disky kolies. Vyzerajú lepšie ako tie pôvodné?

Tesla Model S kombi made in Netherlands

Qwest Norfolk však nie je jedinou spoločnosťou, ktorá sa chystá ponúkať Modelu S kombi. Holandský RemetzCar už totiž pracuje na svojej vlastnej verzii. Tá by mala byť hotová v marci tohto roku. Spoločnosť už má skúsenosti s prestavbou Modelu S na pohrebné vozidlo. Veríme, že všetko pôjde podľa plánov a RemetzCar svoj aktuálny zámer nepochová.

Zdroj: Teslarati, titulná fotografia: Qwest Norfolk

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár