Teslu Model S vo verzii kombi budú vyrábať až dve spoločnosti

1

Úspešný elektrický sedan Tesla Model S sa už čoskoro dočká dvoch verzií kombi. Chystajú sa ho totiž vyrábať až 2 rôzne spoločnosti. Ani jednou z nich pritom nie je kalifornská Tesla.

Britská spoločnosť Qwest Norfolk predstavila hrubú kombi verziu Tesly Model S pred dvoma týždňami. Aktuálne informácie hovoria o tom, že už čoskoro sa dostane na cesty Model S kombi od holandskej spoločnosti RemetzCar, a to v marci 2018.

Skúsenosti s „pohrebákom“

Spoločnosť RemetzCar sa špecializuje na predlžovanie luxusných automobilov, takže môžeme očakávať úpravu Modelu S na skutočne profesionálnej úrovni. Holandská spoločnosť má už navyše s úpravou tohto elektrického modelu skúsenosti, keď ho v minulosti prerobila na pohrebné vozidlo.

tesla model s pohrebne vozidlo

Zdroj: RemetzCar

Podľa Nielsa van Roija, ktorý navrhol dizajn „Tesly Model S Shooting Brake“, bol finálny návrh vybraný z 3  konceptov, v rámci ktorých bolo vytvorených až 16 rôznych dizajnových motívov. RemetzCar má v pláne postaviť 20 takto upravených vozidiel, pričom ich interiér bude personalizovateľný podľa preferencií zákazníkov.

Tesla Model S kombi z Británie

Anglická spoločnosť Qwest Norfolk sa pred 2 týždňami prezentovala takmer hotovou kombi verziou Tesly Model S. Na jej vývoji sa podieľali bývalí inžinieri automobiliek Lotus, McLaren a Jaguar. Hlavným iniciátorom myšlienky prestavby Modelu S na „kombík“ bol jej majiteľ a fanúšik, ktorému na vozidle prekážala len jediná vec. A to, že v ňom nedokáže odviesť svojho veľkého psa.

Zdroj: insideevs.com

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |