Tesla model S ako kabriolet? Áno, za nemalý „príplatok“

0

Ak túžite po kabriolete značky Tesla máte tri možnosti. Môžete si kúpiť jazdený model Roadster, počkať na Roadster 2. generácie alebo využiť služby úpravcu vozidiel. A práve jedna kalifornská spoločnosť sa špecializuje aj na konverzie Modelu S na 2 typy kabrioletov. Ktoré riešenie sa oplatí?

Ak vám nevadia jazdené a nie príliš praktické vozidlá môžete siahnuť po jazdenej Tesle Roadster. Tých síce nie je veľa, ale dajú sa kúpiť napríklad cez eBay za 50 až 80 tisíc $. Alebo si môžete počkať do roku 2020 na šialene rýchly Roadster 2 generácie. Ten však bude stáť minimálne 200 000 $.

Veľmi zaujímavou alternatívou je využitie služieb spoločnosti Newport Convertible Engineering, ktorá má bohaté skúsenosti s konverziou bežných vozidiel, a to od veľkých SUV až po športiaky. Po 6 mesiacoch vývoja získala „know-how“, ktoré prináša 2 typy konverzie Tesly Model S na kabriolet.

Zákazníci si môžu vybrať konverziu s plátenou skladacou strechou za 29 000 $ alebo s pevnou strechou „targa“ za 49 000 $. Na aktuálne zachytených fotografiách (ďalšie na konci článku) si máme možnosť pozrieť, ako vyzerá lacnejšia alternatíva s plátenou strechou. Môžeme vidieť, že B-stĺpik Tesly Model S „kabriolet“ bol odstránený a nahradený konštrukciou chrániacou posádku pri prevrátení vozidla.

Výroba na 3 kontinentoch

Spoločnosť Newport Convertible Engineering začala konerziami Tesly Model S už v roku 2014. Vtedy dostala na začiatok zákazku od čínskeho investora na konverziu 100 kusov vozidiel. Ten mal neskôr v pláne požiadať o výrobu ďalších 5 000 kusov.

Úpravca pritom plánoval rozšíriť „výrobu“ z USA (Kalifornia) do SAE (Dubaj) a Španielska. K dispozícii máme aj ďalšie fotografie Tesly Model S Cabrio, a to oficiálne koncepčné či „špionážne“ z roku 2014.

SÚVISIACE ČLÁNKY (pokračovanie nižšie):
Holanďania predstavili combi verziu Tesly Model S. Vyzerá lepšie ako tá britská?
Tesla Model X ako skutočný offroad či vozidlo autoškoly a ambulancie
Tesla Model X bola prerobená na hovoriace vozidlo KITT zo seriálu Knight Rider

Zdroj (vrátane titulnej fotografie): Carscoops

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár