Kúpil 6-ročnú Teslu Model S s nájazdom 172 000 km. Aké problémy odhalil?

0

Nedávno sme vás informovali, že Tylerovi Hooverovi sa podarilo kúpiť 6-ročnú Teslu Model S v prepočte za neuveriteľných 29 000 €. Čo hovorí na svoju jazdenku po troch týždňoch používania a aké problémy odhalil?

Tyler nám už o svojom novom elektromobile mnoho prezradil vo svojom prvom video tesne po kúpe. Napríklad aj to, že pôvodný majiteľ počas 6 rokov vlastníctva musel vymeniť 17″ centrálny displej a 3 zo 4 elektricky vysúvateľných kľučiek.

Po zhruba 3 týždňoch používania niektoré pôvodné informácie doplnil a podelil sa s nami o praktické skúsenosti. Teraz už vieme, že Tesla Model S so 172 000 km nájazdom je vybavená 85 kWh batériou. Došlo aj k upresneniu straty kapacity batérie. Tá teraz viac zodpovedá priemerným výsledkom z prieskumu belgicko-holandského Tesla fóra, keď prišla len o 6 % pôvodnej kapacity.

Jazdená Tesla Model S za 29 000 € je roku výroby 2012. To znamená, že sa jedna o prvý výrobný ročník, ktorý býva vo všeobecnosti problematický pre väčšinu vyrábaných modelov. O to viac prínosná je recenzia Tylera Hoovera, keďže nám odhaľuje všetky možné nedostatky. Môže byť teda nápomocná pri vyberaní jazdenky podľa roku výroby.

Celkovo je Tyler so svojím Modelom S spokojný. Poukazuje však aj na niekoľko negatív. A to:

  • Pomerne veľké medzery medzi panelmi karosérie – zdá sa, že sa jedná o typický neduh prvých vyrobených Tesiel, keďže podobný problém mal aj Model 3.
  • Spomalená odozva dotykového displeja.
  • Časté „mrznutie“ používateľského rozhrania.
  • Tvrdé, nepohodlné sedadlo vodiča.
  • Nemožnosť objednania súčiastok a svojpomocnej opravy vozidla.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Neuveriteľné! Tesla Model S, ktorá bola 10 dní pod vodou, je funkčná
Predstavená bola Tesla Model S P100DL EPCS V2.3 – závodný špeciál pre Electric GT
Holanďania odhalili combi verziu Tesly Model S. Vyzerá lepšie ako tá britská?

Tyler sa taktiež sťažuje na „lokálne“ problémy. V oblasti, kde žije, sa totiž nenachádza servisné stredisko Tesla a v blízkom okolí je dostupná len jedna nabíjacia stanica Supercharger.

Zdroj: Hoovies Garage/Youtube cez Insideevs

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár