Tesla Model S je 2. najrýchlejšie sa predávajúcou jazdenkou. Koľko stojí?

0

Tesla Model S je druhou najrýchlejšie sa predávajúcou „jazdenkou“ a najrýchlejšie sa predávajúcim elektromobilom z druhej ruky na trhu v USA. Elektrifikovaným autám sa pritom darí celkovo dobre. Čo je za tým a na koľko vyjdu jazdené Tesly na tamojšom trhu?

Spomínané výsledky vyplývajú z prieskumu trhu (iSeeCars) s jazdenými automobilmi v USA, ktorý sledoval obdobie od januára do júla tohto roku. Zahrnuté boli do neho cca 4 milióny 1 až 3-ročných áut. Predajcom jazdených Tesiel Model S trvalo priemerne 32.4 dňa, kým predali tento prémiový elektromobil. Celkový priemer všetkých vozidiel je pritom 46,4 dňa.

Bez čakania

Podľa šéfa spoločnosti iSeeCars, Phonga Lyho, sa darí Modelu S na trhu s jazdenými vozidlami aj preto, lebo dopyt prevyšuje ponuku. Navyše na jazdenku nie je nutné čakať cca 2 mesiace, ako v prípade nového vozidla. Ďalším dôvodom je, že o Model S je vo všeobecnosti väčší záujem ako o konkurenčné spaľovacie automobily prémiového segmentu

Dominancia jazdených e-áut

Ako máme možnosť vidieť v tabuľke, najrýchlejšie predávaným „jazdenkám“ v USA dominujú elektrifikované automobily. Veď tie sú na prvých 5. miestach. Z toho sú 2 elektromobily (Tesla Model S, BMW i3), 2 hybridy (Toyota Prius a Prius C) a 1 plug-in hybrid (Chevrolet Volt).

tesla model s jazdenka

Zdroj: iSeeCars

Ako sú na tom ceny „jazdeniek“?

Staršie ročníky (2013) s vyšším počtom najazdených kilometrov (150 000 – 190 000) začínajú aktuálne na sume 33 500 $. Taktiež nie je ničím nezvyčajným, že Model S s 80 000 km kúpite za cca 36 000 $. Jedná sa samozrejme o modely s menšou kapacitou batérie a výkonom.

V USA má Tesla aj širokú ponuku certifikovaných „jazdeniek“, na ktoré ponúka výrobca záruku. V rámci tzv. „Tesla Used Inventory“ bazáru sú ceny vyššie zhruba o 5 000 $. Aktuálne najlacnejší Model S (60) v ponuke oficiálneho Tesla bazáru s 80 000 km stojí 41 200 $. Vzťahuje sa naň pritom záruka 2 roky alebo 160 000 km (celkový stav). Na batériu a pohon platí štandardná 8-ročná záruka.

Ako sú na tom staršie Tesly Model S po mnohých 10 až 100-tisícoch km si môžete prečítať v našich článkoch o spoľahlivosti elektromobilov Tesla.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
“Česká” Tesla Model S s nájazdom 293 000 km je na predaj
Tesla mení politiku svojho bazáru certifikovaných “jazdeniek” so zárukou
Tesla sa dá ukradnúť za pár sekúnd. Pozrite sa ako

Zdroj titulnej fotografie: Hoovies Garage

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár