James May (ex-Top Gear) si kúpil Teslu Model S: „Je to iba auto“

0

Jeden z najznámejších motoristických „novinárov“ na svete, James May, ktorý sa preslávil v rámci show Top Gear, pričom aktuálne pôsobí v podobnej relácii The Grand Tour, je čerstvým majiteľom Tesly Model S. Prečo…?

Nie je tomu dávno, čo James May testoval najvýkonnejšiu verziu Tesly Model S s prívlastkom Performance. Na jej adresu vtedy s dávkou humoru povedal, že ide o najlepšie „muscle car“, aké kedy vyrobili Američania. Nepozdávali sa mu však medzery v rámci dielov karosérie.

Ocenil infotainment, pričom ho najviac zaujali možnosti zobrazenia navigácie („veľkosti papierovej mapy“) a aplikácia, vďaka ktorej vozidlo „prdí„. Bol tiež spokojný s priestorom na zadaných sedadlách, ako aj veľkosťou batožinového priestoru.

Za podstatné vlastnosti elektromobilu Tesla Model S Performance označil výkon, technológie, ako aj tichú a komfortnú jazdu. A nakoniec uviedol, že ide o šialene dobré auto, aj keď jeho dizajnom nebol ohromený.

„Iba auto“

A teraz už vďaka DriveTribe vieme, že táto skúsenosť napokon viedla k tomu, že si James May Teslu Model S kúpil. Motoristická celebrita pritom hovorí, že je to „iba auto“. Myslí to tak, že elektromobily sa stávajú bežnou záležitosťou, pričom začínajú byť vnímané ako každé iné vozidlo na ceste.

Nemajú to byť podľa neho už len nové stroje pre niektorých ľudí, pretože má ísť o legitímnu možnosť pre tých, čo si chcú kúpiť automobil. May tiež pripustil, že nevie kam sa bude od tohto bodu uberať automobilový priemysel, vie však, že elektrický pohon bude tak či onak normou. A toto majú byť do značnej miery dôvody, prečo si kúpil elektromobil Tesla Model S, uvádza Teslarati.

ZAJAZDI SI NA TESLE

Prémiovosť po novom

James May tiež dodal, že v porovnaní s Mercedesom triedy S ide v rámci interiéru o sparťanské vozidlo, ktoré nenesie tradičné prvky luxusného segmentu. Napriek tomu ho však považuje za prémiové, na rozdiel od všetkého iného na trhu, pretože Tesla je o stupeň až dva vyššie ako konkurencia, a to v rámci technologických vymožeností.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Jeremy Clarkson z Top Gear otestoval Teslu Model X. Čo na ňu hovorí?
Top Gear reaguje na spochybnenia závodu Tesly Model S a Porsche Taycan
Top Gear: Teslu Model 3 chcete, pretože je lepšia vo všetkých smeroch

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár