Slávny hudobník Jack White používa svoju Teslu na nahrávanie hudby

0

Rocker Jack White, známy aj z pôsobenia v skupine The White Stripes, je fanúšikom Tesly od jej samého začiatku. Vlastní Model S a sám seba opisuje ako “obrovského fanatika a podporovateľa všetkého, čoho sa kedy Tesla dotkla”. V roku 2016 Whitovo vydavateľstvo Third Man records zverejnilo fotku Jacka Whita a Elona Muska, keď si spolu „povyrazili“. V auguste minulého roka odohral White koncert pre zamestnancov závodu Tesla vo Fremonte, a to zadarmo.

Textár a gitarista Jack White, držiteľ ocenenia Grammy, je tiež producentom, ktorý sa nebojí posúvať hranice. Tieto schopnosti si cibril už od svojich začiatkov v skupine The White Stripes. No a zdá sa, že teraz ako súčasť skupiny The Raconteurs našiel spôsob využitia svojej Tesly Model S ako zvukotechnického nástroja.

Zvuk nahrávky v aute je dôležitý

Každý zvukotechnik vie, aké je pre nahrávku dôležité, aby dobre znela v aute, pretože mnoho ľudí počúva hudbu práve tam. Šikovní harcovníci preto často skúšajú svoje tracky na referenčných audio sústavách, ktoré majú simulovať zvuk sterea v aute. Avšak Jack White prišiel so spôsobom ako počúvať svoje výtvory na reálnej automotive audio sústave (a nie hocakej) počas samotného procesu mixovania hudby.

Túto techniku už úspešne použil počas nahrávania nového projektu v spolupráci s Vancom Powellom z nahrávacieho štúdia Sputnik Sound. Ako sám White vysvetľuje, používa na to mini FM vysielač na vysielanie mixu z vnútra štúdia a následne počúva so svojou kapelou mix priamo z rádia svojho elektromobilu, ktorý je odparkovaný pred štúdiom.

“Kapela používa vysielačky na sprostredkovanie podnetov z pustenej nahrávky priamo inžinierovi (Vancovi) do vnútra kontrolnej miestnosti nahrávacieho štúdia,” píšu The Raconteurs na Instagrame.

“Týmto štýlom môže umelec mixovať hudbu v reálnom čase a zároveň celkom presne počuť ako znie v rádiu, v tomto prípade z úžasného audio systému Tesly Model S. Výrazne to urýchľuje proces mixovania a redukuje počet remixov, ktoré vznikajú po tom, čo si umelec v štúdiu povie to slávne “mám to”, zatiaľ čo cestou domov v aute počúvajúc nahrávku zisťuje, že ten kopák je príliš hlasný!”

Zdroj: Evannex, titulná fotografia: The Raconteurs/Youtube

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Ex-zamestnanec Tesly zmenil život. Začal žiť vo svojom Modeli X
James Bond bude jazdiť v najnovšom filme na elektromobile
Tesla sa mohla volať inak. Koľko zaplatila za svoj názov a doménu?

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Pridajte komentár