Tesla Model S v šialenej rýchlosti doslova preletela 30 metrov a narazila do stromu | VIDEO

2

Šialený incident súvisiaci s Teslou Model S bol nedávno zaznamenaný na priemyselnú kameru. Ťažký elektrický sedan prešiel v obrovskej rýchlosti železničným priecestím, ktoré ho vymrštilo do vzduchu. Po nekontrolovateľnom dopade narazil do stromu.

Scéna ako z akčného filmu sa odohrala v utorok večer v kanadskom meste Barrie. Miestny „kaskadér“ vo vozidle Tesla Model S v extrémnej rýchlosti prešiel po železničnom priecestí, ktoré sa nachádzalo v miernom kopci. To poslúžilo ako „skokanský mostík“ a vymrštilo vozidlo do vzduchu.

Tesla Model S údajne preletela vzruchom okolo 30 metrov, a to v nemalej výške. Po dopade stratil vodič kontrolu nad vozidlom, pričom to sa zastavilo o strom, ktorý sa nachádzal na parkovisku miestnej školy. Veľký šťastím bolo, že sa v tej dobe na parkovisku nikto nenachádzal.

Ako dopadla posádka?

O veľkom šťastí môže hovoriť aj posádka, ktorá bola prevezená do nemocnice „len“ s ľahkými zraneniami. V rámci tejto nezodpovednej a život ohrozujúcej jazdy tak môžeme nájsť zrejme aj pozitívum, týkajúce sa bezpečnosti Tesly Model S.

Batéria sa nevznietila

Taktiež sa ukázalo, že batéria vozidla je zrejme dobre chránená, keďže pri prudko dopade sa nevznietila, ako tomu bolo v prípade niektorých obzvlášť závažných búračiek.

Vyjadrenie polície

Miestne policajné oddelenie vydalo k tejto udalosti nasledujúce vyjadrenie. „Záznam incidentu môže vyzerať ako cool scéna z filmu, v skutočnosti však vodič ohrozil mnoho životov, vrátane vlastného. Teraz bude čeliť pokutám a v októbri bude mať súd.“

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Kobra 11 v podaní Tesly: Vodič obetoval svoje vozidlo, aby zachránil život
Nie Tesla Autopilot, ale takýto “primitívni” vodiči spôsobujú dopravné nehody
Tesle Model X pristálo na čelnom skle koleso nákladiaka, a to na diaľnici. Ako dopadla?

Zdroj: Barrie Police, titulná fotografia: Barrie Today/Youtube

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

Pridajte komentár