Záhadná Tesla v premávke. Ide o faceliftovaný Model S?

0

Neďaleko dizajnérskeho štúdia Tesly v Hawthorne bol spozorovaný a zachytený záhadný model Tesla. Mohlo by ísť o faceliftovaný Model S, ktorý by sa mal dočkať viacerých vylepšení.

V súvislosti s faceliftom Tesly Model S sa už dlhšiu dobu spomína redizajn interiéru. Ten by sa mal niesť v duchu čiastočného minimalizmu, po vzore Modelu 3. O redizajne exteriéru však doteraz nezaznela z oficiálnych či neoficiálnych zdrojov žiadna zmienka.

Tesla Model S je vo všeobecnosti považovaná za pekné auto, avšak jej dizajn sa mohol za 7 rokov, čo je na trhu, už zunovať. Moc na tom zrejme nezmenil ani drobný exteriérový facelift z roku 2016, ktorý sa dotkol prednej „masky“.

Nekvalitné zábery…

Aktuálne, žiaľ veľmi nekvalitné zábery od používateľa Vincea z TMC fóra (zdroj: Electrek) však naznačujú, že by sme sa mohli v prípade vlajkového sedanu Tesly dočkať výraznejších dizajnových zmien. Väčšiu výpovednú hodnotu ako zábery z palubnej kamery ale majú nasledovné slová majiteľa Modelu S a člena Tesla Motors Clubu, ktorý toto záhadné vozidlo videl a zaznamenal.

…avšak jasný popis

„Jazdil som neďaleko dizajnérskeho štúdia Tesly v Hawthorne, keď som periférne zazrel Model S v matnej čiernej farbe. To čo ma zaujalo, bola jeho fólia. Tá bola veľmi nesúrodá, niektoré panely karosérie boli lesklejšie ako iné. Spočiatku som si pomyslel, že ide o nedbanlivú prácu. Ale potom sa mi zazdalo niečo zvláštne na samotnom tvare vozidla.

Pri ďalšom pohľade cez spätné zrkadlo som si všimol, že zadné svetla sa líšia od bežných svetiel Modelu S. Vyzerali byť väčšie. Na chvíľu mi napadlo, že by to mohla byť nejaká nová Mazda. Ale potom som zbadal Teslu Model 3, takisto v matnej černej fólii, ktorá išla za týmto vozidlom.“

Na základe toho, ako vyzerá na zázname zrejme „sprievodná“ Tesla Model 3, je jasné, že širokouhlý záber palubnej kamery značne skreslil zachytené vozidlá. Model 3 je v porovnaní  s originálom zúžený a zvýšený. A to treba aplikovať aj na „záhadnú“ Teslu. V takom prípade by to mohlo byť vozidlo, ktoré svojimi základnými tvarmi a proporciami pripomína Model S. Podľa očitého svedka sa však vozidlo od Modelu S líši v už spomínaných aspektoch.

Tak čo, myslíte si, že by mohla byť na daných záberoch faceliftovaná Tesla Model S alebo ide o pokus o „senzáciu“?

Zdroj titulnej fotografie: Vince/teslamotorsclub.com

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Elon Musk: Tesla ponúkne už čoskoro elektromobil s EPA dojazdom cez 640 km
Tesla Model S/X facelift: Údajne lepšie batérie, rýchlejšie nabíjanie či 3 motory
Elektromobily Tesla budú cenovo dostupnejšie, hovorí Musk

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár