Tesla Model S dostala nové 21″ disky kolies. Vyzerajú lepšie ako tie pôvodné?

1

Je až neuveriteľné ako vplývajú kolesá, predovšetkým ich disky, na celkový vzhľad vozidla. Preto môžeme považovať aktualizáciu dizajnu príplatkových 21 palcových „Turbine“ diskov Tesly Model S za pomerne zásadnú zmenu. Žiaľ pôvodné disky boli z ponuky odstránené, preto nás zaujíma váš názor na tie nové. Znamenajú nové „Twin Turbine“ disky dizajnový posun?

Tesla naposledy inovovala disky svojich vozidiel v roku 2016. Aj v tomto prípade sa to týkalo Modelu S. Tentokrát však jeho štandardných 19″ diskov (tzv. „Slipstream“). Tie prebrali spoločné črty od väčších príplatkových 21″ „Turbine“ diskov, pričom ich dizajn bol prispôsobený lepšej aerodynamike.

tesla model s disky

Zľava: 2 x Slipstream (19″), Turbine, Twin Turbine. Zdroj: Tesla

SÚVISIACE ČLÁNKY: 
Takto by mohla vyzerať Tesla Model S druhej generácie | FOTO
Teslu Model S vo verzii kombi budú vyrábať až dve spoločnosti
Tesla Model S na vodík s dojazdom 1 000 km je realitou. Volá sa Hesla

Aktuálne sa však zmena dotkla práve tých príplatkových, čím chce Tesla možno viac odlíšiť oba ponúkané varianty. Hlavnou otázkou však je, či by zákazníci uprednostnili pôvodné alebo nové „Turbine“ disky. Aj keď základom novinky sú stále lúče v tvare lopatiek turbíny, ich dizajn sa zmenil. Lúče sú po novom zoskupené do párov, pričom výrazných zmien sa dočkala centrálna časť diskov.

Alternatívou „pavúčie“ disky

Tí, ktorým sa viac páčili pôvodné disky, však budú sklamaní, keďže tie už v ponuke nie sú. Ak by ste chceli iné 21″ originálne disky od Tesly, jedinou možnosťou sú špeciálne „Arachnid“ disky. Tie je však možné oficiálne získať len v rámci Referral programu. Tieto disky by mali byť v porovnaní s „Turbine“ diskami ľahšie až o 3 (predné), resp 4,5 kg (zadné). A to vďaka tomu, že sú vyrobené z kovaného hliníka.

tesla model s arachnid

Disky „Arachnid“. Zdroj: Tesla

Tak čo, ako sa vám pozdávajú nové „Twin Turbine“ disky? Dočkáme sa „petície“ za návrat tých pôvodných? 🙂

Zdroj: electrek.co, titulná fotografia: Tesla 

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

  1. Tak čo, ako sa vám pozdávajú nové “Twin Turbine” disky? Dočkáme sa “petície” za návrat tých pôvodných? Petície?! Akej petície?!

Pridajte komentár