Holanďania predstavili combi verziu Tesly Model S. Vyzerá lepšie ako tá britská?

0

Svetlo sveta uzrela druhá verzia Tesly Model S v prevedení shooting brake/combi. Tentokrát sa o konverziu postarala renomovaná spoločnosť RemetzCar, ktorá sa sústredila viac na dizajn ako na praktickosť vozidla. Výsledok je naozaj úžasný. Ďalšou dobrou správou je, že sa vyrobí minimálne 20 kusov.

Asi každý fanúšik Tesly Model S už pozná jej combi verziu od spoločnosti Qwest Norfolk. Prvý kus vznikol na základe objednávky majiteľa, ktorý chcel v kufri svojho obľúbeného auta prevážať dvoch veľkých psov. Takže pri dizajnovaní vozidla sa myslelo najmä na jeho praktickosť. Výsledkom bol vzhľad, ktorý vzdialene evokoval pohrebné auto.

S dôrazom na športovo-elegantný dizajn

Holandská spoločnosť RemetzCar, ktorá sa špecializuje na prestavby luxusných vozidiel však dostala úplne inú objednávku. Jej zadávateľom bol totiž vášnivý zberateľ áut typu shooting brake, ktorého základnou požiadavkou bolo, aby bol jeho „kombík“ športovo-dynamický a zároveň elegantný. Batožinový priestor v tomto prípade nehral žiadnu rolu. A tak vznikla podstatne odlišná verzia Tesly Model S shooting brake.

Deformačné zóny zachované

Aj vďaka dlhoročným skúsenostiam s prestavbou automobilov s hliníkovou konštrukciou a karosériou, ako napríklad Audi A8, sa podarilo spoločnosti RemetzCar pri prestavbe zachovať pôvodné deformačné zóny. Zadné dvere shooting braku sú pritom samozrejme kompletne nové.

Konštruktérom sa ich podarilo osadiť vkusným spojlerom, skrytým zadným stieračom a brzdovým svetlom. Dizajn combi verzie Modelu S navrhlo londýnske štúdio Niels van Roij Design, ktoré sa postaralo aj o špeciálnu zelenú metalízu s prímesou zlatej farby.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Prečo čakať na Teslu Model 3, keď môžete mať Model S za 29 000 €?
Neuveriteľné! Tesla Model S, ktorá bola 10 dní pod vodou, je funkčná
Detaily o Tesle Model S “kombi”, vrátane ceny konverzie | VIDEO

Holandský alebo britský shooting brake?

RemetzCar sľubuje, že vyrobí minimálne 20 kusov Tesly Model S vo verzii shooting brake. Záujemcovia tak budú môcť vyberať medzi holandskou a britskou modifikáciou, keďže bude možné objednať oba modely. Cena konverzie v podaní britskej spoločnosti Qwest Norfolk vyjde na 70 000 €, pričom tá má postupne klesať. Koľko bude stáť model od RemetzCar zatiaľ známe nie je.

Takže ktorý model by ste vybrali? Praktickejší z Británie alebo štýlovejší z Holandska?

Zdroj: RemetzCar 

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár