Unikátna Tesla Model S „Combi“ je na predaj za „šialenú“ cenu

0

Na predaj je unikátna Tesla Model S v prevedení „combi“, resp. shooting brake. Pôvodne malo vzniknúť 20 kusov, napokon však bola „vyrobená“ len jedna jediná. Za exkluzivitu sa pritom platí, dôkazom čoho je predajná cena. Existuje však aj lacnejšia alternatíva.

Renomovaná holandská spoločnosť RemetzCar postavila v roku 2018 na zákazku Teslu Model S Combi. Jej zadávateľom bol vášnivý zberateľ áut typu shooting brake, ktorý požadoval, aby bol jeho „kombík“ športovo-dynamický a zároveň elegantný.

Výsledné vozidlo je samozrejme konverziou pôvodného továrenského sedanu Tesla Model S, konkrétne verzie 85P (Performance). Spoločnosť RemetzCar, ktorá sa špecializovala na prestavby luxusných vozidiel, sa pritom rozhodla, že urobí 20 takýchto áut. Medzičasom však ukončila svoju činnosť, a tak po nej zostala len jediná Tesla Model S Shooting Brake.

„Štúdiový“ dizajn a pôvodné deformačné zóny

Dizajn tohto unikátu navrhlo londýnske štúdio Niels van Roij Design, ktoré sa postaralo aj o špeciálnu zelenú metalízu s prímesou zlatej farby. Zmenou pritom neprešla len zadná časť vozidla, ale tiež predok a interiér. Aj vďaka dlhoročným skúsenostiam s prestavbou automobilov s hliníkovou konštrukciou a karosériou, ako napríklad Audi A8, sa podarilo spoločnosti RemetzCar pri prestavbe zachovať pôvodné deformačné zóny Modelu S.

Zdá sa teda, že ide o veľmi vydarenú konverziu. A zrejme, s ohľadom na jedinečnosť tohto vozidla, sa zaň nebojí jeho majiteľ vypýtať pekný balík peňazí. Veď predajná cena na portáli JB Classic Cars je vyše 224 000 € s DPH. Unikát – neunikát, na vozidlo s rokom výroby 2013 a nájazdom 60 000 km to nie je „málo“.

Britská alternatíva

Záujemcovia o kombi verziu Tesly Model S by však mali mať aj lacnejšiu alternatívu. A to v podobe modelu od anglickej spoločnosti Qwest Norfolk. Tá bola navrhnutá najmä s ohľadom na veľkosť batožinového priestoru. Nevyzerá síce tak dobre ako tá od RemetzCar, môže totiž pripomínať „pohrebák“, je však určite praktickejšia a vyjde menej. Veď cena konverzie bola v počiatkoch 70 000 €, pričom časom mala klesať.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
MG zabezpečí Európe prvý elektrický „kombík“. Príde z Číny
Majiteľ staršej Tesly Model S oľutoval rozhodnutie vyskúšať najnovší model
VW odhalil nový elektromobil. Poteší fanúšikov „kombíkov“

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár