Prieskum „Auto snov“: Tesla Model S skončila veľmi vysoko

0

Asi každý fanúšik automobilov má svojho favorita či favoritov. Rovnako tak aj jeden vysnený model. A práve ten bol hlavným motívom prieskumu „Auto snov“.

Prieskumu „Auto snov“ sa zúčastnilo 2 000 respondentov s trvalým bydliskom v USA, ktorí vlastnia automobil. Hoci celkovým víťazom ankety sa stal Ford Mustang, v mnohých „podkategóriách“ dominoval elektromobil Tesla Model S. Kto by bol ešte pred pád rokmi povedal, že sa medzi vysnené autá ako Mustang, Corvette či Camaro zaradí nejaký elektromobil?

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla je podľa tínedžerov „najcoolovejšia“ značka automobilov
Tesla vyhrala prieskum spokojnosti zákazníkov Consumer Reports
Prieskum: Tesla je najšetrnejšia k životnému prostrediu. Čo ostatné automobilky?

Tesla Model S skončila celkovo druhá. Obsadila však prvé miesto medzi mužmi, Generáciou Y (rok narodenia 1980 až 1990), ako aj bežnými respondentmi, ktorí sa nepovažujú za expertov na automobily. Dominovala aj v 4 zo 7 regiónov USA. Z geografické hľadiska to bola severozápadná, juhozápadná a pacifická časť Spojených štátov amerických.

tesla model s auto snov

Zdroj: goldeagle.com

„Elonovi Muskovi sa podarilo za posledne roky vytvoriť kult, ktorý presahuje rámec typických automobilových nadšencov. Za všetko hovoria státisíce predobjednávok na Teslu Model 3, ktoré realizovali záujemcovia bez toho, aby model videli. Dokázal tak „prekonvertovať“ masy ľudí,“ hovorí na margo úspechu Modelu S Jessica Caldwell – senior analytička Edmunds.

A čo vaše vysnené auto? Neváhajte a zapojte sa do diskusie pod článkom alebo na Facebooku.

Zdroj: Goldeagle cez Evannex

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár