Majiteľ staršej Tesly Model S oľutoval rozhodnutie vyskúšať najnovší model

4

Zvedavosť zamotala hlavu jednému z majiteľov Tesly Model S. Ten sa totiž rozhodol, že otestuje aktuálny Model S, aby overil slová Tesly a Elona Musk o tom, že svoje elektromobily neustále vylepšujú, pričom po testovacej jazde začal uvažovať o kúpe nového modelu.

Denis Gurskiy je už 2 roky spokojným majiteľom Tesly Model S. Napriek tomu sa rozhodol overiť „všetok ten humbuk“, ktorý je okolo vylepšovania elektromobilov značky Tesla. Preto navštívil miestny showroom a požiadal o skúšobnú jazdu.

Zamestnanci showroomu si od neho vypýtali vodičské oprávnenie, telefónne číslo a e-mailovú adresu, pričom asi 2 min na to, ako vstúpil do showroomu, už sedel vo vozidle a mal pred sebou „20 až 30 min“ skúšobnú jazdu. Je ale možné, že v prípade nového zákazníka, by bol vo vozidle prítomný aj „predajca“.

Rovnaké len na oko

Denis uviedol, že skúšal tohtoročnú Teslu Model S, ktorá má novší a lepší systém infotainmentu, nový hardvér systému Autopilot, väčšiu batériu, novšie elektromotory či upgradovaný systém odpruženia, v porovnaní s jeho vozidlom. Testovacie auto a jeho starší Model S boli podľa neho na oko rovnaké, avšak v skutočnosti sa veľmi líšia.

Na základe testovacej jazdy zistil, že displej infotainmentu funguje „tak hladko“, takže zrejme lepšie ako v jeho vozidle. Jazda s využitím jedného pedálu je podľa neho „absolútnym game-changerom“ a nové odpruženie funguje tak, ako by šlo auto „po masle“. Dodal, že po návrate do showroomu oľutoval svoje rozhodnutie o uskutočnení skúšobnej jazdy.

„Keby tam (na showroome) bol predajca, pravdepodobne by som odišiel v novom aute,“ povedal Denis. A to nie, že by na showroome nebol žiadny zamestnanec, podľa Denisa však zamestnanci „Tesla Stores“ nie sú typickými predajcami, ale skôr poradcami, ktorí sa nesnažia záujemcom silou mocou predať svoje vozidlá, ako je tomu u iných značiek.

Denis však hovorí, že aj tak si pravdepodobne dodatočne objedná nový Model S alebo počká na možný „refresh“.

Denis Gurskiy, ktorý je spoluzakladateľom portálu o elektromobilite Evbite.com, tiež povedal, že za svoj život vyskúšal niekoľko automobilov, vrátane elektromobilov Jaguar I-Pace a Audi e-tron, ale žiadny z nich mu neposkytol také zážitky ako Tesla.

Zdroj: Evannex

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla Model S sa približuje k dojazdu cez 700 km, hovorí Elon Musk
James May (ex-Top Gear) si kúpil Teslu Model S: „Je to iba auto“
Tesla sľubuje mimozemskú technológiu pohonu a ohromujúcu technológiu batérií

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

4 komentáre

Pridajte komentár