Tesla Model S 2. generácie by mohla vyzerať úžasne | GALÉRIA

1

Tesla Model S síce vyzerá stále dobre, avšak jej vyšší vek je už poznať. Veď je tu s nami už od roku 2012. No a keďže predáva aj dizajn, Tesla už pracuje na novom modeli. Svoju predstavu o tom, ako by mohla vyzerať 2. generácia tohto prémiového sedanu má aj dizajnér Emre Husmen. Čo na ňu poviete?

Nedávno sme vám priniesli článok o tom, že spoločnosť Tesla pripravuje na budúci rok facelift Modelu S, ktorý by mal predĺžiť jeho životný cyklus do roku 2021, kedy by sa mal dočkať výrazných generačných zmien. Dizajnérovi Emremu Husmenovi sa však nechcelo čakať, a tak stvárnil svoje predstavy o tom, ako by mohla vyzerať Tesla Model S 2.

Renault Megane, Audi A7 a Jaguar?

Nie je ničím nezvyčajným, že nové automobily či ich časti nám môžu pripomínať iné známe modely, ktoré sa nám stihli zafixovať do pamäti. A ani tento dizajnový koncept Tesly Model S 2 nie je žiadnou výnimkou.

Nám osobne pripomínajú bočné linky predných svetiel Renault Megane a zadná a zadobočná časť Audi A7. Zadné svetlá môžu zas evokovať tvary viacerých modelov od Jaguaru. A aký model či modely pripomína vám?

Dizajn interiéru pôjde zrejme opačnou cestou

Aj interiér grafického konceptu je oveľa futuristickejší, ako je tomu v prípade súčasnej generácie. Dominuje mu obrovský centrálny displej, ktorý je zahnutý po vzore modelu Roadster 2. Dva displeje sa nachádzajú dokonca aj na volante.

tesla model s 2 interier

Zdroj: Emre Husmen

Avšak s najväčšou pravdepodobnosťou sa bude dizajn interiéru 2. generácie Modelu S uberať presne opačnou cestou, a to cestou zjednodušovania. Uniknuté dokumenty naznačujú, že sa bude „harmonizovať“ s pomerne „sparťanským“ interiérom Modelu 3. A to kvôli efektívnejšej výrobe.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Elon Musk hovorí, že Tesla pracuje na mini-elektromobile
Interiér Tesly Model S a X prejde faceliftom. Kedy a čo môžeme očakávať?
Spolutvorca Top Gear otestoval závodnú Teslu Model S. Čo hovorí?

Zdroj: Emre Husmen cez Behance

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

  1. Toto je ozaj nádhera. Dúfam však, že ten interiér nebude príliš sparťanský a bude skôr taký, ako je na obrázku. Pochybujem, že ľudia ktorí zaplatia za auto cca 100.000 € budú chcieť spartu v interiéri.

    Nemáte žiadne nové info, či nová generácia Modelu S príde do výroby skutočne budúci rok?

Pridajte komentár