Takto by mohla vyzerať Tesla Model S druhej generácie | FOTO

1

Tesla Model S je tu s nami už od roku 2012, pričom jej prototyp bol predstavený ešte 3 roky predtým. V apríli 2016 sa elektromobil síce dočkal faceliftu, vizuálne zmeny sa však viditeľnejšie dotkli len prednej „masky“. Napriek tomu má dizajn Modelu S ešte stále čo ponúknuť, s príchodom konkurencie však bude musieť Tesla zrejme pouvažovať nad novým exteriérom vozidla. Veď predsa dizajn predáva… A Tesla má v tomto smere teraz o jednu možnosť navyše. Dizajnérsky tím z behance.net má totiž na predaj dizajnový koncept elektrického sedanu.

„Pripravený“ pre Teslu

Návrhárom dizajnu elektrického sedanu „na kľúč“ je Dejan Hristov, pričom o jeho prevedenie do 3D sa postaral Mihael Merkler. Dizajnový koncept vozidla dostal meno Perun 6H Concept, pričom Perun bol v slovanskej mytológii bohom hromu a blesku. Na fotografiách si môžete všimnúť, že koncept je „vybavený“ logom spoločnosti Tesla. Jeho autori sa tak netaja tým, že by svoju prácu najradšej predali práve Tesle. S týmto nápadom však asi nebude moc stotožnený šéfdizajnér Tesly, Franz von Holzhausen. 🙂

SÚVISIACE ČLÁNKY: 
Tesla Model S na vodík s dojazdom 1 000 km je realitou. Volá sa Hesla

tesla model s 2 perun 6h concept

Až 1 367 koní

Koncept je po konštrukčnej stránke nadizajnovaný pre použitie až štyroch elektromotorov s celkovým výkonom 1 367 konských síl, tzn. výkon jedného motora 255 kW. Koncept je taktiež prispôsobený pre použitie solárnych panelov, ktoré by nabíjali batériu. Autori ďalej hovoria o pokročilom autopilotovi, aktívnom podvozku či displeji namiesto prednej masky. Na ňom by sa malo zobrazovať logo automobilky, ako aj správy o stave vozovky pre protiidúcich vodičov. Do prednej masky majú byť zakomponované aj laserové svetlomety.

Ak nie s, tak proti Tesle

Autori na záver dodávajú, že koncept sa môže stať „Tesla killerom“, pričom je vhodný ako pre zavedené automobilky, ako aj starupy, ktoré sa chcú venovať elektromobilite. Nuž, Perun 6H Concept sa s najväčšou pravdepodobnosťou „Tesla killerom“ zrejme nestane, avšak minimálne po stránke marketingu sa tento ťah autorom zrejme vydaril.

Tak čo poviete na tento koncept? Vedeli by ste si predstaviť, že by takto mohla vyzerať Tesla Model S druhej generácie?

Zdroj: behance.net

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |